українська російська англійська
Для імунопрофілактики і боротьби з соціально небезпечними захворюваннями мають використовуватися вітчизняні ліки
28.09.2012 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В Україні необхідно продовжити роботу із забезпечення розвитку внутрішнього виробництва лікарських засобів та медичних виробів, збільшення частки використання ліків вітчизняного виробництва у визначених програмах імунопрофілактики та боротьби з соціально небезпечними захворюваннями.

Про це йдеться у підсумковій резолюції учасників засідання круглого столу «Соціальна відповідальність фармацевтичного ринку: доступні ціни та ефективні ліки», який відбувся сьогодні у Клубі Кабінету Міністрів.

На думку учасників, також слід встановити стабільну номенклатуру закупівлі лікарських засобів у рамках довгострокових державних програм, запровадити механізм державного замовлення. При цьому необхідно перейти від щорічних тендерів до укладання контрактів на 2-4 роки.

Також потрібно розвивати виробництво життєво необхідних лікарських засобів, знижувати їх собівартість, а також сприяти фармацевтичному виробництву з цілісним циклом.

Учасники круглого столу звертаються до всіх представників фармацевтичного ринку з пропозицією долучитися до реалізації спільних з державою ініціатив як на засадах державно-приватного партнерства, так і шляхом реалізації проектів соціально-відповідального бізнесу.

Особливої підтримки потребує вітчизняний виробник на іноземних фармацевтичних ринках шляхом підписання двосторонніх угод про взаємне визнання дозвільних документів з іноземними державами, насамперед європейськими.

Саме такі кроки, вважають експерти, сприятимуть найбільш ефективному продовженню співпраці держави з учасниками фармацевтичного ринку та громадськими організаціями.

Зазначену Резолюцію підтримали голова Державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов, президент Асоціації фармацевтичних виробників України Петро Багрій, президент Всеукраїнського громадського об'єднання «Аптечна професійна асоціація України» Михайло Пасічник, віце-президент Об'єднання організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Віктор Чумак, виконавчий директор Об'єднання організації роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Світлана Буніна та ін..

 

 

версія для друку