українська російська англійська
Юрій Колобов: Плідна співпраця з ЄБРР сприяє інтенсифікації співробітництва з іноземними інвесторами
28.09.2012 | 16:26
Прес-служба Міністерства фінансів

Допомога, яку надає ЄБРР, насамперед, спрямована на реформування та модернізацію найбільш важливих галузей економіки України, зокрема, енергетики та енергозбереження, транспорту та зв’язку, муніципальної інфраструктури та ін. Про це повідомив Міністр фінансів України Юрій Колобов під час зустрічі з представниками делегації Ради директорів ЄБРР, яка відбулася 27 вересня.

На зустрічі учасники обговорили спільні проекти, які реалізуються в Україні за підтримки ЄБРР. Говорячи про реалізацію інфраструктурних проектів, Юрій Колобов зазначив, що Україна зацікавлена у збільшенні притоку інвестицій та залученні кредитних ресурсів. На думку Міністра фінансів, успішне впровадження інвестиційних проектів у державному секторі зміцнить зв’язки з Європейським банком реконструкції та розвитку.

У ході зустрічі представники делегації ЄБРР також привітали український Уряд з підвищенням статусу України у щорічному рейтингу конкурентоспроможності економік Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Так, Україна посідає 73-тє місце у рейтингу, піднявшись за останній рік на 9-й позицій. Зокрема, у звіті ВЕФ, оприлюдненому на початку вересня, зазначено, що рівень конкурентоспроможності України помітно виграє у порівнянні з попередніми роками, передусім, завдяки скороченню дефіциту бюджету, рівня співвідношення боргу до ВВП та інфляції.

За словами представників ЄБРР, це позитивне зрушення, безумовно, стало результатом проведення виваженої бюджетної політики та структурних реформ у країні.

У свою чергу, Юрій Колобов подякував керівництву ЄБРР за підтримку економічних реформ в Україні та підкреслив, що плідна співпраця з ЄБРР сприятиме інтенсифікації співробітництва з іноземними інвесторами.

Довідково

Станом на вересень 2012 року портфель ЄБРР в Україні нараховує майже 320 проектів із загальним обсягом фінансування 8 млрд. євро.

За період співпраці з ЄБРР (1993-2012 роки) в державному секторі економіки України укладено угод на загальну суму 2,32 млрд. євро (в рамках 24 проектів), з яких станом на 01.09.2012 використано 1,1 млрд. євро.

У даний час за підтримки ЄБРР в Україні у державному секторі економіки впроваджується 6 інвестиційних проектів (+2 проекти на стадії очікування набрання чинності).

 

версія для друку