українська російська англійська
Журналісти п'ятнадцяти областей відвідали Дніпропетровщину в рамках прес-туру "Пізнаймо Україну разом"
30.09.2012 | 11:20
Дніпропетрорвська ОДА

Члени Національної спілки журналістів України з 15 областей відвідали Дніпропетровщину. В рамках прес-туру «Пізнаймо Україну разом» відбулася зустріч з губернатором Дніпропетровщини Олександром Вілкулом. У ній взяли участь редактори та кореспонденти центральних газет «Народна армія» та «Україна молода», а також регіональних газет «Подільські вісті» (Хмельницька область), «Акцент» (Черкаська область), «Вінничина» (Вінницька область), «Южная правда» (Миколаївська область), «Білопільщина» (Сумська область), «Свобода» (Тернопільська область), «Рівне Експрес» (Рівненська область), «Копійка» (м.Біла Церква, Київська область), «Знамя Дзержинки» (м.Дніпродзержинськ).

«Дніпропетровщина відкрита до співробітництва. Важливо, що журналісти провідних видань відвідають регіон та промислові, культурні й туристичні центри Дніпропетровщини й України. Ми вдячні Спілці журналістів за увагу до нашого регіону й будемо продовжувати співпрацю», - сказав Олександр Вілкул.

Під час зустрічі губернатор презентував журналістам досягнення та потенціал Дніпропетровщини.

 «З Дніпропетровщиною пов'язані імена таких історичних діячів, як Кошовий отаман Іван Сірко, історик українського козацтва Дмитро Яворницький, археолог, підприємець і громадський діяч Олександр Поль, геніальний конструктор ракет Михайло Янгель, видатний український письменник Олесь Гончар і багато інших. Важливою складовою «бренду» нашого регіону і всієї України є унікальний Петриківський розпис. З ініціативи обласної влади цей самобутній вид декоративного мистецтва представлений на здобуття статусу всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО», - сказав у вступному слові губернатор Олександр Вілкул.

Серед досягнень області за останні два з половиною роки керівник регіону відзначив зростання обсягів промислового виробництва (2010 рік:  +16,1%, 2011 рік +5,4%, 7 місяців 2012 року: + 4,1%, очікувані показники 2012 року на рівні +5%).

«Важливість цих показників для всієї країни полягає в тому, що Дніпропетровщина забезпечує 20% промислового виробництва України і тим самим робить вагомий внесок у соціально-економічний розвиток всієї нашої держави», - сказав Олександр Вілкул.

Обсяг залучених прямих іноземних інвестицій в економіку області на сьогодні перевищив 8,2 млрд доларів США. За цим показником Дніпропетровщина є національним лідером серед областей України.

«Кожен шостий долар, вкладений іноземними інвесторами в Україну, працює сьогодні в нашій області. Тільки за 2010-2011 роки в умовах світової кризи в економіку області залучено понад 1,2 млрд доларів США», - сказав губернатор.

Щорічний темп приросту прямих іноземних інвестицій становить 6%.  95% інвестицій приходять з країн ЄС. Для залучення в область інвестицій створено Регіональне інвестиційне агентство. Кожному інвестору для реалізації проекту виділяється окремий менеджер Агентства, який супроводжує проект на всіх його етапах.

У 2012 Дніпропетровщина продовжує залишатися одним з головних донорів державного бюджету, за вісім місяців обсяг сплати податків до держбюджету склав близько 19,5 млрд грн. Рівень заробітної плати в регіоні на липень 2012 року склала 3260 грн, що в порівнянні з початком 2010 року більше на 48%. Найвищий рівень заробітної плати в гірничо-металургійному комплексі і перевищує 5 тис грн.

«Регіон розвивається, і 80-ти-річчя створення Дніпропетровської області, яке святкується в цьому році, ми відзначаємо новими досягненнями. Будуються і вводяться в експлуатацію соціально важливі об'єкти: дороги, мости, дитсадки, школи, сучасні лікувальні установи, газо-і водопроводи. Тільки за 2010-2011 роки в області було введено в експлуатацію понад 1,5 тисячі нових об'єктів. І цей високий темп ми утримуємо і в 2012 році», - сказав Олександр Вілкул.

Наймасштабніший інфраструктурний об'єкт за всі роки незалежності України, який реалізується на Дніпропетровщині – це будівництво окружної дороги, перша черга якої 18 км побудована з «нуля» і введена в експлуатацію в грудні минулого року. У цьому році будується друга черга. Всього за 2010-2012 роки в області відремонтовано переважно капітально понад 5 млн квадратних метрів доріг.

Відновлено будівництво метрополітену та в цьому році на реалізацію цього проекту залучено 304 млн євро провідних європейських банків - Європейського банку реконструкції та розвитку, а також Європейського інвестиційного банку.

Будується важливий об'єкт інфраструктури - Правобережні з'їзди з Кайдацького мосту. У її складі сучасна естакада довжиною понад 1 км над промисловою зоною в північній частині Дніпропетровська. Загалом цей об’єкт матиме протяжність понад 5 км.

«Все це в комплексі перебудовує транспортну систему Дніпропетровська та області за європейським стандартом. Зокрема шкідливі викиди автотранспорту в місті будуть зменшені вдвічі. За межі міста буде виведено більше 30 тисяч одиниць щоденного потоку транзитного транспорту», - сказав Олександр Вілку.

У рамках модернізації охорони здоров'я в області створено сучасну систему перинатальної допомоги. В її основі два перинатальних центри - у Кривому Розі на 3 тисячі пологів на рік і в Дніпропетровську на 4 тисячі. Завдяки сучасним реанімобілям забезпечується доставка в ці центри новонароджених вагою від 500 грам.

Тільки в цьому році в області відкрито три нові сільські школи, Льодова арена в Дніпропетровську, Дніпропетровський «Артек» - сучасний дитячий центр соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я» в Новомосковському районі, в якому цілий рік оздоровлюються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Незабаром буде введено перший 5-поверховий будинок нового мікрорайону на житловому масиві «Лівобережний - 3», який будується в рамках Соціальної Ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло».

«Дніпропетровщина й Україна почали масштабну модернізацію економіки і соціальної системи. Успіх таких фундаментальних перетворень можливий лише в умовах взаємної довіри - між суспільством, бізнесом і владою. Саме тому базовими принципами нашої діяльності є: відкритість, надійність і ефективність. Ми діємо в рамках Комплексної стратегії розвитку регіону, яка є чітким покроковим планом реалізації в Дніпропетровській області Програми реформ нашого Президента Віктора Федоровича Януковича», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках прес-туру «Пізнаймо Україну разом» журналісти, які завітали на Дніпропетровщину відвідали Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького, Спасо-Преображенський собор у Дніпропетровську, Свято-Троїцький собор у Новомосковську. Також гості побували у новозбудованому будинку на житловому масиві «Лівобережний-3», де будується цілий мікрорайон у рамках Соціальної Ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло». У Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі журналістам було презентовано регіональну систему сучасної перинатальної допомоги в рамках модернізації охорони здоров'я. У приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації гостям було продемонстровано роботу інформаційно-ресурсного центру «Відкрита влада» в рамках впровадження регіонального проекту «Е-регіон». Також журналісти зустрілися з професійними і юними майстрами Петриківського розпису у селищі Петриківка і ознайомилися з роботою підприємства «Маїсадур-Україна», яке виробляє високоякісне насіння в Царичанському районі, і є успішним прикладом залучення в регіональну економіку іноземних інвестицій у рамках розвитку кластера сільського господарства.

«Нас вразила Дніпропетровщина. У регіоні все на стільки переплетено: культура й промисловість, історія і сьогодення. Не зважаючи на те, що губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул наймолодший серед очільників регіонів України, у нього є чому повчитися. Нас вразила інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада». Це дуже велике досягнення. Петриківка надихнула нас на розвиток, на відновлення культури та духовності українського народу», - сказала директор журналістського фонду Національної спілки журналістів України Людмила Богуславська.

версія для друку