українська російська англійська
На кінець вересня понад 8 тис. підприємств провели дематеріалізацію цінних паперів
01.10.2012 | 10:36
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Станом на кінець вересня 2012 року 8 174 підприємств провели дематеріалізацію цінних паперів, тобто перевели акції із документарної форми існування у бездокументарну, повідомляє Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

На сьогодні це становить 51% від загальної кількості акціонерних товариств із діючими випусками акцій.

«Варто зауважити, що із загальної кількості акціонерних товариств, які зберігають свої цінні папери у бездокументарній формі, понад 7,5 тис. здійснили дематеріалізацію після набрання чинності Закону України «Про акціонерні товариства». Це досить значимий показник, адже ми розуміємо, що певна кількість акціонерних товариств наразі перебувають у стані ліквідації, ще деякі – у стані банкрутства, ще певна частка, на жаль, не може прийняти таке рішення у зв’язку з неможливістю проведення загальних зборів акціонерів. Тим не менш, ми впевнені, що і надалі темпи проведення дематеріалізації утримаються», - зауважила Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління і корпоративних фінансів НКЦПФР.

Зазначимо, що кількість акціонерних товариств, випуски яких не потребують і не потребували дематеріалізації, становить 279 підприємств, оскільки ці компанії завжди випускали свої цінні папери у бездокументарній формі. Всього на даний момент зареєстровано 16 027 підприємств із діючими випусками акцій.

У цілому регулятор приділяє чималу увагу даному питанню і докладає значних зусиль для виявлення підприємств, які не забезпечили переведення випусків своїх акцій у бездокументарну форму.

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, акціонерні товариства мали здійснити дематеріалізацію до квітня 2011 року. Так, відповідно до діючих нормативних документів, до підприємств, які не здійснили переведення акцій у бездокументарну форму існування, Комісія направляє розпорядження, в якому вимагає виправити порушення. У разі невиконання даних вимог, регулятор застосовуватиме санкції у вигляді грошових штрафів від однієї тисячі неоподаткованих мінімумів.

версія для друку