українська російська англійська
Презентовано кадастрову карту, доступ до якої матиме кожен громадянин України
01.10.2012 | 10:22
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Про розбудову геопросторових баз даних на основі Державного земельного кадастру, налагодження системи обміну інформацією між іншими інформаційними  системами йшлося на міжвідомчій нараді за участю делегації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представників Державного агентства земельних ресурсів та Центру державного земельного  кадастру (ДЗК). Учасники наради ознайомилися з результатами переведення в електронний вигляд даних, на основі яких розбудовується Державний земельний кадастр.

Фахівці Центру ДЗК презентували публічну кадастрову карту, доступ до якої матиме кожен громадянин України. Вони також продемонстрували типи даних, якими наповнюватиметься Державний земельний кадастр. Ця інформація вперше в Україні перетворена в електронний вигляд, створено реєстр усіх видів державних актів на землю. Крім того, графічного відображення набули межі усіх населених пунктів та межі земельних ділянок. Ця інформація доступна для кожного громадянина України. Уже створені ортофотоплани усієї території держави, що використовуються як основа на публічному кадастровому порталі.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк відзначив зацікавленість учасників наради у представлених технологіях, новаціях та  ідеях. Адже ця зустріч надзвичайно важлива. Вона є відправною точкою у створенні єдиної геоінформаційної системи на усій  території  України, про що досі навіть мови не було. При її розробці та впровадженні будуть максимально враховані технічні вимоги та пропозиції усіх зацікавлених структур та  органів  влади.

Учасники заходу дійшли згоди, що на базі геопросторових інформаційних даних та Державного земельного кадастру буде опрацьовано технологічні засади та розробки, які  стануть основою єдиної національної інформаційної  мережі.

Заступник Голови Держземагентства України Євген Бердніков акцентував  увагу на конкретних напрацюваннях земельного відомства щодо перетворення даних в електронний вигляд за результатами пілотного проекту та розповів про поетапне запровадження цих напрацювань у широку практику для отримання відомостей Державного земельного кадастру, який буде вестися у системі координат УСК-2000.

Продемонстрована публічна кадастрова карта, доступ до якої встановлюватиметься через мережу Інтернет, забезпечує просту  та зручну систему пошуку, дозволяє швидко отримати інформацію про межі земельної ділянки, її кадастровий номер, площу, код цільового призначення.

Також публічна кадастрова карта містить функцію зворотного зв’язку, завдяки якій власники та користувачі земельних ділянок мають можливість направити запит у територіальний підрозділ Держземагентства України засобом електронного зв’язку, без особистого відвідування підрозділу.

Цей інструмент дає можливість виявити помилки та неточності на публічній кадастровій карті та зменшити черги в територіальних підрозділах земельних ресурсів.

За підсумками наради з метою опрацювання механізмів обміну даними посадовці вирішили створити робочу групу за участю представників Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, представників Держземагентства України та Центру ДЗК. Держземагентству України та Центру ДЗК доручено підготувати презентацію матеріалів для наради головних архітекторів регіону, опрацювати питання внесення змін до законодавчої та нормативної бази, що регламентують ведення Державного земельного кадастру і взаємодію з іншими кадастрами та інформаційними системами, звернути увагу на необхідність гармонізації класифікаторів.

версія для друку