українська російська англійська
Тернопіль отримав 15 млн. євро на енергоефективність
01.10.2012 | 12:24
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Грант у розмірі 5 млн. євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) надано «Тернопільміськтеплокомуненерго» на реалізацію пілотного проекту з підвищення енергоефективності комунальних систем тепловодопостачання. Ще 10 млн. євро у вигляді позики надав ЄБРР.

«Кредит надається для підвищення енергоефективності, скорочення споживання газу та електроенергії, покращення якості надання послуг з опалення та гарячого водопостачання», - зазначив директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек. За його словами, пілотний проект передбачає інтегрований підхід до системи централізованого теплопостачання. Зокрема, буде введено в дію котел на біопаливі, об’єднаний з установкою конденсації паливних газів, індивідуальні теплові пункти для кожного будинку, диспетчерсько-моніторингові системи.

Міський голова Тернополя Сергій Надал повідомив, що кредит буде наданий на 13 років під 5,9% річних.  «Після реалізації проекту ми очікуємо зменшення споживання газу приблизно на 12,7 млн. м³ щорічно. Економія тепла сягатиме 32,400 Гкал/рік, електроенергії – 2,540 МВт/год./рік. До того ж, проект сприятиме збереженню довкілля. Ми плануємо зменшити обсяг викидів СО2 на 27,000 тонн в рік», - зауважив Сергій Надал.

Головний менеджер Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) Андерс Лунд переконаний, що реалізація даного проекту дасть змогу Тернополю щорічно заощаджувати близько 3 млн. євро.

 Нагадаємо, що аналогічний договір було підписано 23 лютого між ЄБРР, Фондом E5P та «Житомирміськтеплокомуненерго» щодо надання 15 млн. євро на реконструкцію та модернізацію інфраструктури теплопостачання Житомира. 

 

версія для друку