українська російська англійська
Україна представить в ООН доповідь щодо забезпечення захисту прав людини
01.10.2012 | 14:14
Прес-служба Міністерства юстиції

У жовтні поточного року Україна представить в ООН свою другу Національну доповідь про ситуацію із забезпеченням захисту прав людини в країні. Доповідь відбуватиметься в рамках нового механізму діяльності Ради ООН з прав людиниУніверсального періодичного огляду (УПО).

Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, який нагадав, що Міністерство юстиції є органом, відповідальним за підготовку Національної доповіді в рамках УПО.

За словами Міністра, проходження процедури огляду по країні включатиме представлення Національної доповіді, проведення інтерактивного діалогу між Україною й Радою ООН. Делегації України ставитимуться запитання, що стосуються зобов’язань у рамках всіх міжнародно-правових зобов’язань держави в галузі прав людини. Запитання ґрунтуватимуться на висновках та рекомендаціях конвенційних органів у цій галузі, а також інформації, отриманої від неурядових та міжнародних організацій.

Очікується, що представлення другої Національної доповіді відбудеться 24 жовтня  2012 року під час 14-ї сесії Робочої групи з УПО.

Олександр Лавринович повідомив, що під час підготовки Національної доповіді Міністерством юстиції було створено міжвідомчу робочу групу з підготовки Національної доповіді, до складу якої увійшли представники усіх зацікавлених державних органів, а також Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Крім того, Мін’юстом бралися до уваги рекомендації та звіти проблемних моментів, відображених Коаліціями  правозахисних неурядових організацій. З боку громадськості координатором громадських консультацій, а також співорганізатором робочих зустрічей, що відбувалися в рамках національного обговорення доповіді, виступала Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Міністр наголосив, що досвід підготовки Національної доповіді з максимальним залученням громадськості засвідчив, що такий підхід дає можливість виявити проблемні точки і ще до проходження звітування вжити заходів у відповідному напрямку. Крім того, спільна робота громадськості й Уряду дозволяє прийти до порозуміння в багатьох питаннях, налагодити діалог і віднайти найбільш прийнятні спільні підходи до вирішення проблем.

Олександр Лавринович також нагадав, що Міністерством юстиції за підтримки ПРООН було створено окрему сторінку на власному сайті, присвячену УПО, на якій міститься вся необхідна інформація щодо самого механізму: документи, пов’язані з проходженням Україною огляду в рамках першого циклу УПО, довідкову інформацію щодо процедури УПО, зокрема стосовно участі громадянського суспільства у підготовці Національної доповіді та можливості подавати альтернативні звіти, графік підготовки Національної доповіді в рамках другого циклу УПО та проекти Національної доповіді на всіх стадіях її обговорення. Веб-сторінку розміщено в Інтернеті за адресою: http://www.minjust.gov.ua/upr .

Нагадаємо, Універсальний періодичний огляд (УПО) щодо зобов‘язань у галузі прав людини - це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн, що входять до ООН. Огляд спрямований на покращення ситуації з дотримання прав людини, виконання державами обов'язків і зобов'язань в галузі прав людини тощо.

версія для друку