українська російська англійська
Київ представив інвесторам масштабні інфраструктурні проекти
01.10.2012 | 17:10
Київська МДА

На III Міжнародному інвестиційному бізнес-форумі державучасниць СНД «Ялтинські ділові зустрічі» Київська міська державна адміністрація презентувала два інвестиційні проектилінію метрополітену в напрямку житлового масиву «Вигурівщина-Троєщина» та проект ділового містечка «Київ-Сіті».

За інформацією Головного управління економіки та інвестицій КМДА, містом вже розроблені техніко-економічні показники будівництва нової вітки метрополітену. Вартість будівництва складає орієнтовно 11,2 млрд. грн., з яких на будівництво першої ділянки спрямують 7 млрд. грн., другої – 4,2 млрд. грн. За попередніми розрахунками пасажиропотік нової лінії сягатиме 40,8 тис. осіб на годину. Проектом передбачено будівництво 12 станцій, в тому числі 2 пересадочних вузлів. Передбачається, що будівництво буде завершено у 2017 році.

«Будівництво нової вітки метрополітену матиме значний соціально-економічний ефект. Зокрема, значно покращиться транспортне обслуговування близько 500 тисяч жителів лівобережних районів Києва, а також зменшиться транспортне навантаження на вулицях лівобережжя. На цій вітці метрополітену заплановано впровадження нових комфортабельних вагонів метро та іншого високотехнологічного інноваційного обладнання, зокрема в плані енергозбереження», – зазначив у своїй презентації начальник Головного управління економіки та інвестицій КМДА Ігор Довбань.

Схемою співпраці передбачено, що інвестор буде відповідати за фінансування, будівництво, закупівлю обладнання та оперативне управління процесом, а міська влада – за вирішення земельних питань, надання активів, регулювання тарифів і контроль за виконанням інвестором своїх зобов'язань перед громадою Києва.

План реалізації проекту передбачає шість основних етапів, перші з яких вже пройдені. Сьогодні визначений консультант реалізації проекту – ВАТ «Федеральний центр проектного фінансування» (Росія), на якого покладені завдання щодо вироблення фінансової моделі, юридичної схеми і кращого технічного рішення реалізації проекту.

Другий масштабний проект Києва, який був презентований на Ялтинській конференції, стосувався будівництва ділового містечка «Київ-Сіті». Сьогодні, за словами Ігоря Довбаня, місто вже визначило п'ять майданчиків для реалізації проекту (район Одеської площі»; Осокорки-Північніпівнічніше Південного моста; Північна Теличкаміж Південним і Дарницьким мостами; район Дніпровської набережної та район озера Вирлиця). Сьогодні проведено ретельний аналіз майданчиків для «Київ-Сіті», виконаний містобудівний та економічний розрахунок.

Реалізація проекту «Київ-Сіті» передбачає залучення іноземних інвестицій в обсязі до 21 млрд. грн. При цьому міська влада готова провести підготовчі роботивідвід землі, інженерне забезпечення тощо. Втілення цього задуму в життя дозволить створити 30-80 тис. робочих місць та ефективно розподілити транспортні потоки, які сьогодні зосереджені у центрі столиці.

 

версія для друку