українська російська англійська
Запропоновано нові методики формування тарифів на тепло- та водопостачання
02.10.2012 | 09:42
Прес-служба НАЦІОНАЛЬНої КОМІСІї, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, розпочала обговорення проектів методик формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання.

Проекти відповідних методик («Методика формування тарифів на транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами на принципах стимулюючого регулювання» та «Методика формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на принципах стимулюючого регулювання») розміщені на офіційному сайті Нацкомпослуг.

Проекти методик розроблені Комісією на виконання вимог нової редакції Закону України «Про природні монополії». Методики передбачають перехід на довгострокові (3-5 років) стимулюючі схеми тарифного регулювання у сферах транспортування теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення.

Так, запропоновані до обговорення методики передбачають поєднання інтересів як споживачів, так і підприємств – монополістів. Зокрема, методики гарантують можливість отримання підприємством гарантованого прибутку, але тільки на ті кошти, що були інвестовані в підприємство. Крім того, до монополістів буде доводитися план зниження собівартості послуг (через зменшення втрат у мережах, енергозаощадження тощо), що позитивно відобразиться на їх вартості для кінцевого споживача. Якщо суб’єкти господарювання будуть знижувати собівартість випереджаючими темпами, вони будуть мати гарантоване право на частину зекономлених коштів. Споживачі, у свою чергу, отримають якісні послуги за стабільною ціною.

«Вперше, у тарифну методику закладаються майбутні переваги для споживача. Це реалізується у вигляді завдання до підприємства знизити витрати. У сфері монополій відсутня конкуренція, тому виробник не має стимулів зменшувати витрати (у будь-якому випадку товар чи послуга буде придбана споживачем). Регулятор буде створювати такі умови, що спонукають виробника шукати можливості знизити витрати якби при наявності інших виробників на ринку», – роз’яснює суть нових методик Директор департаменту стратегічного планування та розвитку Нацкомпослуг Дмитро Арлачов.

Ознайомитися з проектами методик формування тарифів на принципах стимулюючого регулювання можна на офіційному сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг http://nkp.gov.ua/ (розділ «Регуляторна політика/ Проекти регуляторних актів»).

Довідково

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі – Нацкомпослуг) – державний колегіальний орган. Нацкомпослуг утворена Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1073. Завдання Нацкомпослуг – регулювання та ліцензування діяльності у сфері генерації, транспортування та постачання теплової енергії, а також централізованого водопостачання та водовідведення.

 

Під контролем Нацкомпослуг знаходяться:

підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не менше ніж сорока тисячам фізичних осіб або системи централізованого водопостачання та водовідведення яких розташовані на території двох або більше областей, спільних підприємств та підприємств з іноземними інвестиціями,

підприємства з виробництва теплової енергії з відпуском теплової енергії споживачам в обсязі, що перевищує 20 тисяч Гкал на рік,

підприємства з транспортування та постачання теплової енергії – з теплових мереж і теплових пунктів яких для потреб споживачів відпускається теплова енергія в обсязі, що перевищує 18 тисяч Гкал на рік.

 

версія для друку