українська російська англійська
У Києві відкрився ІІ Всеукраїнський форум ветеранів
02.10.2012 | 10:46
Прес-служба Міністерства соціальної політики

У Києві відкрився ІІ Всеукраїнський форум ветеранів. Від імені Мінсоцполітики його учасників та гостей заходу привітала заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова.

„В усьому світі, також і в Україні, 1 жовтня традиційно відзначають Міжнародний день людей похилого віку, який проголошено 45-ю сесією генеральної Асамблеї ООН, а з 2005 року відповідно до Указу Президента України – також День ветерана. Дозвольте привітати всіх Вас із цим святом та побажати щастя, здоров’я, миру, злагоди й добра. Ви є поколінням тих, хто зробив найбільший внесок у розбудову вільної та незалежної держави”, - звернулася до присутніх урядовець.

Лідія Дроздова підкреслила, що соціальний захист ветеранів війни та людей похилого віку завжди був і буде одним з пріоритетних завдань Уряду. На його посилення спрямовані соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича, які нині активно реалізуються в державі. Також прийнято низку законодавчих актів, що, на переконання Міністерства, сприятиме розв’язанню найгостріших соціальних проблем.

Вже з 1 січня 2012 року на 25% підвищено розміри пенсій інвалідів війни, та встановлено розмір найменшої пенсійної виплати інвалідам війни 225-285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в залежності від групи інвалідності.

Інвалідам війни, які брали безпосередню участь у бойових діях в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, - розмір державної соціальної допомоги на догляд встановлено в однакових розмірах незалежно від закону, за яким призначено пенсію: інвалідам підгрупи А першої групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність; інвалідам підгрупи Б першої групи  – 50%.

Також Лідія Дроздова поінформувала, що Урядом прийняті постанови, якими осучаснено заробітну плату для обчислення пенсій тим, хто вийшов на пенсію до 2008 року, виходячи із середньомісячного заробітку у галузях економіки за 2007 рік. Це дало можливість скоротити розрив між новопризначеними та раніше призначеними пенсіями.

Вирівняно розмір підвищення до пенсії членам сімей загиблих та сім'ям померлих інвалідів війни. Підвищення членам сімей померлих інвалідів війни з 1 травня становить 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Розмір підвищення збільшився у 176 тис. осіб у середньому на 117,40 грн.: з 234,60 грн. до 352 грн.

Збільшено розмір підвищення до пенсії учасникам війни: його встановлено для учасників війни у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а для осіб, нагороджених медалями, – 20%. Розмір підвищення збільшився для 280 тис. осіб. на 42,50 грн. (для осіб, нагороджених медалями, – з 125,70 грн. до 167,60 грн., для інших учасників війни – з 83,80 грн. до 125,70 грн.).

Основний розмір пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” з 1 липня 2012 року підвищено на 11%, з 1 вересня 2012 року це підвищення збільшено до 23%, а з 1 січня 2013 року буде збільшено до 35%. За інформацією Пенсійного фонду України, із загальної кількості 606,2 тис. військових пенсіонерів дія постанови поширюється на 600,1 тис. осіб. Загальне середнє підвищення усіх військових пенсій з 1 липня 2012 року становить 176,04 грн.

З жовтня, як відомо, у зв’язку з черговим підвищенням прожиткового мінімуму буде проведено перерахунок пенсій. При цьому будуть збільшені всі складові пенсійних виплат, які залежать від прожиткового мінімуму та мінімальні розміри пенсій, які встановлені у відсотках від прожиткового мінімуму.

У 2012 році вирівняні розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня для ветеранів Великої Вітчизняної війни та ветеранів миротворчих воєн (ветеранів-афганців) та збільшено розмір зазначеної  виплати допомоги на 20%, у порівнянні з 2011 роком. Більше ніж у два рази збільшені розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня інвалідам війни та особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. У цьому році її виплату завершено.

Сьогодні ветерани війни користуються пільгами на оплату житлово-комунальних послуг, придбання палива, скрапленого газу, оплату послуг зв’язку, безоплатним проїздом у міському, приміському та міжміському транспорті тощо. Обсяги субвенції з державного бюджету на надання пільг щорічно зростають. Так, пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користується близько 6,6 млн. осіб, у тому числі понад 163 тисячі інвалідів війни, 256 тисяч учасників бойових дій, близько 3,8 мільйона осіб, які мають статус дітей війни.

 

версія для друку