українська російська англійська
Уряд і надалі розвиватиме систему соціального захисту
02.10.2012 | 10:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Уряд і надалі буде вживати всіх заходів щодо подальшого розвитку системи соціального захисту та обслуговування людей похилого віку, в тому числі і ветеранів війни, забезпечуючи виконання законодавства з надання пільг і гарантій, інших видів соціальної підтримки. Про це сказала заступник Міністра соціальної політики України Лідія Дроздова на ІІ Всеукраїнському форумі ветеранів.

Як відомо, близько 800 тисяч ветеранів війни та праці нині отримують різні види соціальних послуг за місцем проживання – через мережу територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян системи Мінсоцполітики. На сьогодні діє 735 таких центрів.

Також в Україні функціонують 74 будинки-інтернати для громадян похилого віку та інвалідів, у яких на повному державному утриманні проживають близько 9 тисяч людей похилого віку, у тому числі 5,2 тис. ветеранів війни та праці. Функціонують 38 пансіонатів для ветеранів війни та праці на 8,4 тис. місць, де створені комфортні комунально-побутові умови проживання.

Крім того, як повідомила Лідія Дроздова, впроваджено нову форму надання соціальних послуг – забезпечення громадян похилого віку, в тому числі ветеранів війни та праці, інвалідів, соціальними послугами з догляду, які забезпечують непрацюючі фізичні особи. Це дало змогу максимально наблизити послуги безпосередньо до людини. Так, протягом минулого року близько 95 тис. громадян скористалися правом отримувати зазначені соціальні послуги.

„У 2011 році в Україні розпочато процес реформування системи соціальних послуг. Ми ставимо своєю метою радикальне підвищення їх якості, зокрема шляхом створення конкурентного ринку соціальних послуг та модернізації діючої інфраструктури”, - розповіла Лідія Дроздова.

За її словами, з березня 2012 року реформування перебуває у активній фазі, що обумовлено  внесенням змін до деяких законів України. Ведеться робота із запровадження механізму визначення потреб адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах, встановлення критеріїв до надавачів соціальних послуг та формування відповідного реєстру. Розробляються також державні стандарти соціальних послуг, що міститимуть опис змісту та обсяг послуги, порядок її надання, визначатимуть категорії осіб, яким вона надається, та індикатори якості цієї послуги.

 

версія для друку