українська російська англійська
На Чернігівщині планують зібрати 1,7 млн. тонн кукурудзи
02.10.2012 | 13:10
Чернігівська ОДА

У ході збиральних робіт, які тривають на Чернігівщині, аграрії регіону обмолотили майже третину площ під кукурудзою.

Наразі обмолочено близько 90 тисяч гектарів та намолочено понад 600 тисяч тонн зерна кукурудзи. Середня врожайність цієї культури складає 65 центнерів з гектару при прогнозі 53 ц/га.

Цього року качанистою на Чернігівщині засіяли 323,2 тисячі гектарів, що є найбільшим показником за всю історію області у сучасних кордонах. Минулоріч посівні площі кукурудзи складали 260,3 тисячі га, і тоді це стало абсолютним рекордом у порівнянні з попередніми роками.

 З кожним роком площі посіву кукурудзи в області збільшуються. Вирощування цієї культури є найбільш економічно вигідним: врожайність майже вдвічі вища, ніж в інших зернових; менша вибагливість до погодних умов; стабільно привабливі ціни та високий попит. Відповідно до відкритих джерел, чистий прибуток при виробництві кукурудзи складає в середньому 400-450 доларів США з гектару.

Всього, за попереднім прогнозом, в області очікується зібрати понад 1,7 мільйона тонн збіжжя кукурудзи. Загальний очікуваний вал зернових та зернобобових культур врожаю нинішнього року складає понад 2,7 мільйона тонн.

 

 

версія для друку