українська російська англійська
У бюджеті Києва передбачено 15 млн. грн. на іпотеку
02.10.2012 | 15:10
КИЇВСЬКА МДА

Саме завдяки іпотеці свого часу було збудовано практичну всю історичну частину Києва. І сьогодні столична влада використовуватиме механізм, перевірений століттями, аби зробити житло доступним для всіх мешканців міста. Про це в інтерв’ю журналістам Першого національного телеканалу розповів голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

Голова Київської МДА також зауважив, що саме ця програма стане запорукою пожвавлення будівельної галузі у столиці, що у свою чергу гарантуватиме розвиток усієї економіки міста. За його словами, така практика стане гідним продовженням київських традицій іпотечної забудови.

А скористатися найдешевшою іпотекою в країні кияни зможуть уже цього року. Для того, аби надати працівникам бюджетної комунальної сфери допомогу у сплаті першого внеску, у бюджеті міста передбачили 15 мільйонів гривень. Це означає, що 20 або 10 відсотків вартості житла (залежно від стажу роботи) для сплати першого внеску вже цього року зможуть отримати близько 150 київських сімей.

«Ми сформували комплексний підхід до вирішення квартирного питання у столиці. З одного боку – державна програма дозволяє отримати іпотеку під три відсотки річних, з іншого – міський бюджет надаватиме допомогу у сплаті першого внеску працівникам бюджетної муніципальної сфери. Водночас депутати Київради підтримали нашу ініціативу про безкоштовну передачу будівельним компаніям, які контролює київська громада, земельних ділянок для будівництва доступного житла. Це дозволить знизити вартість одного квадратного метра до 7-ми тисяч гривень», – розповів Олександр Попов.

версія для друку