українська російська англійська
35 шкіл Дніпропетровщини отримали інтерактивні дошки
02.10.2012 | 16:16
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул привітав освітян Дніпропетровщини з професійним святом. Під час урочистостей він нагородив 15 переможців конкурсу «Вчитель року – 2012» і вручив їм грошові премії та цінні подарунки. Директори кращих 35 шкіл з усіх міст та районів Дніпропетровської області отримали сертифікати на інтерактивні дошки.

Олександр Вілкул зазначив, що в порівнянні з минулим роком бюджет усіх рівнів на освіту в регіоні зріс на 600 мільйонів гривень (на 17%) і склав 4,3 мільярда гривень.

За його словами, в області за два роки (2010-2011 рр.) відкрито 59 дошкільних закладів (дитячих садочків та навчально-виховних комплексів «школа-дитячий садок») та майже 200 додаткових груп при діючих дитсадках. Це більше 6 тисяч нових місць, що на 60 % скоротило чергу в дошкільні установи регіону.

Завдяки використанню інформаційних технологій та інноваційних підходів, на Дніпропетровщині підвищується доступ до якісної освіти. Із першого вересня цього року в регіоні запущено Інтернет-проект «Електронний дитячий садок». Вся інформація про всі 927 дитсадків області розміщена на порталі освітнього Центру (dp.isuo.org).

З 1 вересня 2012 року реалізовано проект «Обласна електрона школа», яка об’єднує 2 підпроекти «Інтернет школа для дітей з особливими потребами» та «Інтернет-школа для обдарованих дітей».

У школах Дніпропетровської області постійно оновлюється матеріально-технічна база кабінетів інформатики. За два з половиною роки (2010-2012 роки) школи області отримали більше 2,5 тис. комп’ютерів. Сьогодні, з нагоди Дня працівників освіти Олександр Вілкул вручив 35 кращим школам з усіх міст та районів області інтерактивні дошки.

На Дніпропетровщині з метою забезпечення безпеки підвезення учнів та вчителів до шкіл, контролю за швидкісним режимом автобуса, інтерактивним інформуванням батьків про переміщення шкільного автобуса з дитиною запроваджено проект «Логістика шкільного автобуса», в рамках якого в шкільних автобусах області встановлено системи GPS-моніторингу. У Дніпропетровській області всі учні та вчителі шкіл сільських районів забезпечені безкоштовним підвезенням до навчальних закладів.

Яскравим свідченням досягнень в області інформатизації освіти стало проведення в Дніпропетровську Першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій. Дніпропетровська область впроваджує сучасні міжнародні принципи розвитку професійно-технічної та вищої освіти.

У регіоні створюється потужна система «школа-ПТУ/ВНЗ - перше робоче місце».

З метою впровадження передових технологій в профтехосвіту і підвищення конкурентоспроможність учня, в області на базі ПТУ створюються центри нових технологій. На сьогодні в області вже функціонує 16 таких центрів. До кінця навчального року (2012/2013) планується створити ще три.

версія для друку