українська російська англійська
Микола Азаров закликав дипломатів просувати за кордоном економічні інтереси України
02.10.2012 | 16:53
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров закликав представників дипломатичних представництв, які працюють за кордоном, займати активну позицію в питанні захисту економічних інтересів України у світі. Про це він заявив під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України.

«Українським підприємствам є що запропонувати на світових ринках, ми продовжуємо залишатися конкурентоздатними. У цьому зв’язку я хотів би, щоб і Міністр закордонних справ, і ви, як представники міністерства, активно сприяли організації і презентації наших фірм і товарів, і бізнес-форумів, проводили презентації наших кращих технологій і науково-технічних досягнень», - наголосив Микола Азаров.

На його думку, роботу посольств слід оцінювати і за показниками збільшення товарообігу, експорту.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд розробив програми підтримки внутрішнього ринку, імпортозаміщення і, відповідно, очікує, що вітчизняні дипломати активно включаться в реалізацію цих програм.

«За останні два роки відбулися певні зміни: замість торгово-економічних представництв діють економічні відділи посольств. Я поки що особливої різниці не бачу, і сказати, що це позитивно позначилося на просуванні економічних інтересів України за кордоном, я поки не можу», - зазначив Микола Азаров.

Він звернув увагу на необхідність посилення інформаційної складової діяльності дипломатичних представництв. «Міжнародне співтовариство повинно бути детально проінформоване про хід реформ, які проводяться в Україні, а також про те, що ми впевнено йдемо шляхом демократії та суспільно-економічних реформ. Дипломатичні представництва повинні посилити роз’яснювальну роботу, послідовно ламати стереотипи, розвіювати міфи, а іноді - цілеспрямовану дезінформаційну кампанію про Україну. Ми повинні з вами разом тримати наших партнерів в курсі тих перетворень, які проходять в Україні», - заявив Прем’єр-міністр.

За його словами, залучити іноземного інвестора можна шляхом роз’яснення змісту й широкомасштабної системи дерегуляції, податкової та митної реформ, створення правових основ державно-приватного партнерства, заходів державної підтримки реалізації пріоритетних національних проектів.

версія для друку