українська російська англійська
У Києві представники європейських фармацевтичних інспекцій обміняються досвідом
02.10.2012 | 17:07
Прес-служба Державної служби з лікарських засобів

2 жовтня в Києві розпочало роботу виїзне засідання Виконавчого Бюро Комітету Системи співробітництва фармацевтичних інспекцій (PIC/S).

У засіданнях Комітету PIC/S беруть участь більше 70 делегатів із 44 країн ЄС та світу, а також таких міжнародних організацій як Європейський директорат з лікарських засобів та охорони здоров’я (EDQM), Європейська медична агенція (EMA), Всесвітня організація охорони здоров’я та ЮНІСЕФ.

Учасники заходу поділяться досвідом роботи, окреслять перспективи подальшої співпраці.

Цього року честь прийняти щорічне виїзне засідання надано Україні. Вперше в Україні збирається стільки професіоналів – керівників регуляторних органів з контролю якості лікарських засобів у своїх країнах.

Україна – перша і поки що єдина з країн СНД, регуляторний орган якої (Держлікслужба України) став повноправним членом цієї шанованої в світі організації. Вступом до PIC/S Україна зробила важливий крок до інтеграції української фармації у світову фармацевтичну спільноту, поклавши на себе  зобов’язання виконувати міжнародні вимоги щодо забезпечення якості лікарських засобів на всіх етапах їхнього обігу. Протягом останніх років Україна здійснила імплементацію європейського законодавства до вітчизняного в області контролю якості лікарських засобів. В Україні вже запроваджено обов’язкові вимоги GMP для вітчизняних виробників ліків, а з 1 січня 2013 року аналогічна вимога буде застосована і для лікарських засобів іноземного виробництва. До 2015 року заплановано завершення переходу на стандарти GDP, DSP та GPP.

Нагадаємо, Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme (PIC/S) - Система співробітництва фармацевтичних інспекцій, до якої сьогодні приєдналися 39 регуляторних органів з 41 країни світу.  PIC/S – це міжнародний інструмент взаємодії між країнами та регуляторними органами в сфері контролю якості лікарських засобів (національними фармацевтичними інспекторатами), які забезпечують разом активну та конструктивну співпрацю у сфері належної виробничої практики (GMP), інспектування та ліцензування.

 

 

версія для друку