українська російська англійська
Змінюється процедура складання та подання звітності біржами та торговцями цінними паперами
02.10.2012 | 17:17
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершує роботу із внесення змін до документів, що регламентують складання та подання адміністративних даних організаторами торгівлі та торговцями цінними паперами до Комісії. Відповідні рішення були прийняті на плановому засіданні регулятора.

Як зазначають розробники документів, ключовим завданням внесених змін є вдосконалення існуючої системи подачі інформації до регулятора, а також створення більш ефективного механізму надходження адміністративних даних до Комісії. НКЦПФР має на меті досягти уніфікації та спрощення формату передачі даних шляхом запровадження подання інформації у вигляді електронних документів з використанням цифрового підпису, згідно з описом розділів XML-файлів. Також автори зазначають, що відтепер надання даних для організаторів торгівлі та торговців буде відповідати нинішнім потребам, які існують на ринку цінних паперів.

До того ж, надходження інформації стане оперативнішим та ефективнішим, адже не потрібно буде надсилати та знімати паперові копії потрібних документів. Підкреслимо, що дані зміни стали одним з аспектів налагодження системи взаємодії між представниками ринку цінних паперів та регулятором.

Дані документи були прийняті з урахуванням всіх побажань учасників ринку, зацікавлених міністерств та відомств і зараз направляються для проходження обов'язкової процедури державної реєстрації до Міністерства юстиції України.

Ці рішення набирають чинності 1 січня 2013 року, але не раніше дня їх офіційного опублікування.

 

версія для друку