українська російська англійська
Микола Азаров зустрівся з керівниками закордонних дипломатичних установ України
02.10.2012 | 17:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров провів  нараду з керівниками закордонних дипломатичних установ України.

Він підкреслив, що за останні роки Уряд досяг досить серйозного прогресу у подоланні кризових явищ в економіці, соціальній сфері. «Нам вдалося стабілізувати фінансово-економічну ситуацію. Є економічне зростання, незважаючи на труднощі. Послідовно реалізуються соціальні ініціативи Президента – є реальний ріст доходів, що відображається і на зростанні товарообігу», - наголосив Микола Азаров, додавши, що в умовах спаду зовнішнього попиту на українські товари це дає можливість економіці нашої держави розвиватися.

Микола Азаров підкреслив, що в Україні досить ретельно відстежують ситуацію в світі та реалізують свою антикризову програму, яка зводиться насамперед до захисту внутрішнього ринку. «За останні два роки нам вдалося реалізувати цілий ряд великих інфраструктурних проектів, зокрема, в рамках проведення в Україні Євро-2012», - сказав Прем’єр-міністр. Він підкреслив, що досить серйозну увагу приділено реформуванню галузі охорони здоров’я. 

Глава Уряду окреслив основні завдання дипкорпусу – сприяння посиленню конкурентних переваг України на світових ринках, створення такого середовища для руху товарів, послуг, капіталу та робочої сили, яке робило б нашу державу привабливою для інвесторів, а вітчизняну продукцію – конкурентоспроможною.

Довідково

Сукупний експорт України  в 2011 році склав 82 млрд. 107,4 млн. дол. США, що на 30% перевищило показник 2010 року.  Експорт товарів до країн СНД склав 38,3% від загального обсягу, в Європу - 27% (в т.ч. в країни Євросоюзу - 26,3%), до Азії - 25,9%, Африки - 4,9%, Америки - 3,7%.

За перше півріччя 2012 року сукупний експорт товарів і послуг склав 40 млрд. 266,6 млн. дол. США, що на 2,0% більше показника за відповідний період 2011 року. Експорт товарів до країн СНД склав 36,8% від загального обсягу, в Європу – 24,7% (в т.ч. в країни Євросоюзу - 24,2%), до Азії - 27,0%, Африки - 7,8%, Америки - 3,5%. Найбільшим імпортером нашої продукції як і раніше є Російська Федерація (26,1% від загального обсягу експорту).

У 2011 році в Україну надійшло 4,7 млрд. дол. США прямих іноземних інвестицій, а за перше півріччя 2012 року – 3,06 млрд. дол. США. При цьому показник співвідношення обсягів інвестицій на душу населення в Україні вперше перевищив позначку в 1 тис. дол. США. Всього інвесторами по відношенню до України виступають 128 країн світу. Більшість прямих інвестицій надходить з країн Європейського Союзу (80%). Частка країн СНД - 8%.

У березні 2012 року парафовано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС,  а у липні 2012 року  - розділи Угоди, які стосуються створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. В рамках створення зони вільної торгівлі з країнами СНД 18 жовтня 2011 р. підписано Договір про зону вільної торгівлі (СНД), який з 20 вересня 2012 р. уже набув чинності для України, Республіки Білорусь та Російської Федерації.

У світі працює 33 закордонних дипломатичних місії України.

версія для друку