українська російська англійська
Пересувна виставка "Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє" - у Луганську
02.10.2012 | 18:10
ЛУГАНСЬКА ОДА

У приміщенні Луганського обласного краєзнавчого музею відбулася  презентація пересувної виставки Міжнародного освітнього центру Дортмунд «Чорнобиль: Люди-Місця-Солідарність-Майбутнє», яка буде працювати до 14 жовтня в рамках європейського проекту загальнонаціональної  культури пам’яті.

Робота над виставкою почалась ще у 2010 році, а в 2011 її побачило близько 100 тисяч осіб у 50 містах Німеччини, Австрії, Нідерландах. До кінця цього року  виставку буде показано у всіх регіонах України.

Як зазначила представник освітнього центру Дортмунд Любов Нєгатіна, виставку створено для молоді. «Експозиція присвячено тим людям, які загинули внаслідок ураження радіоактивним випромінюванням, або чиє життя Чорнобильська катастрофа змінила назавжди. Але орієнтувалися ми, перш за все, на молодих людей, які через 10-15 років будуть приймати  рішення щодо розвитку країни. Є велике бажання звернути їх увагу на  проблематику атомної енергетики», – підкреслила вона.

Виставка складається з двох частин, пов’язаних між собою. Перша частина – інформаційна , друга – фотографічна. Тема виставки - «Пам’ятати заради спільного майбутнього». Відвідувачі дізнаються про долі ліквідаторів, про міста та села, які залиши люди, переїжджаючи з  уражених територій України, Білорусії й Росії та ін.

На виставці також представлені роботи відомого німецького фотографа  Рюдігера Любріхта, присвячені ліквідаторам та постраждалим, Чорнобильській АЕС, місту Прип’ять, а також малюнки дітей – переможців конкурсів «Чорнобиль – очима дітей», які проводилися у різний час в різних містах України.

 

версія для друку