українська російська англійська
Віктор Балога: Поглиблення економічної співпраці з Чехією сприятиме євроінтеграції України
03.10.2012 | 09:18
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

1-2 жовтня у Празі (Чехія) відбулося шосте засідання Українсько-чеської міжурядової комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва. Захід пройшов під головуванням заступника Міністра промисловості і торгівлі Чеської Республіки Мілана Говорки та Міністра надзвичайних ситуацій України Віктора Балоги.

Як відзначив під час свого виступу Віктор Балога, подібна співпраця позитивно впливає на євроінтеграцію України. «Сьогодні Україна послідовно розвиває співробітництво з європейськими країнами. Наш курс на поступову інтеграцію в Європейське співтовариство залишається незмінним. І ми сподіваємося на підтримку чеської сторони в цьому питанні», - наголосив Міністр.

Крім того, обидві сторони висловили впевненість у тому, що впровадження режиму вільної торгівлі між ЄС та Україною дозволить значно активізувати економічне співробітництво між Чеською Республікою та Україною.

Під час засідання обговорювалися питання поглиблення співпраці двох країн у транспортній, економічній, туристичній, енергетичній сферах, проблеми і можливості подальшого розвитку інвестиційного співробітництва. Зокрема, відзначалося помітне зростання обсягів двосторонньої торгівлі у 2012 році в порівнянні з попередніми роками. Так, за 6 місяців 2012 року двосторонній товарообіг виріс на 14,8% і склав 1,45 млрд. доларів.

Учасники заходу окремо розглянули перспективи наявних успішних проектів чеських інвесторів на території України, а також наголосили на тому, що на сьогодні потенціал для розвитку інвестиційного співробітництва використовується не повністю.

Комісія відзначила злагоджену роботу нафтотранспортних підприємств, спрямовану на забезпечення надійного і безперебійного транспортування нафти нафтопровідною системою «Дружба» в напрямку нафтопереробних підприємств Чеської Республіки.

Значна увага була приділена спільним коопераційним проектам, які успішно реалізовуються у транспортній сфері, зокрема між компанією Skoda та ПрАТ «Єврокар» з організації повномасштабного виробництва автомобілів марки Skoda в Україні, а також роботу чесько-українського підприємства «Татра-ЮГ» з виробництва трамвайних вагонів. Крім того, обидві сторони висловили зацікавленість у подальшому розвитку проекту з виробництва тролейбуса, розробленого згідно з технічними експлуатаційними вимогами, схваленими в країнах ЄС (між компанією Cegelec Praha та корпорацією «Богдан»).

«Упевнений, що наша зустріч стане ще одним важливим кроком для визначення перспективних взаємовигідних проектів, реалізація яких сприятиме посиленню конкурентоспроможності економік наших країн, а результати спільного засідання Комісії позитивно вплинуть на розвиток відносин між нашими державами в економічній сфері», - відзначив Віктор Балога.

 

версія для друку