українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 3 жовтня 2012 року
03.10.2012 | 10:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Шановні члени Кабінету Міністрів України!

Шановні запрошені!

 

Минулого тижня в Ялті проходило чергове засідання Ради голів урядів країн СНД. Двадцять три питання, що стосуються різних аспектів інтеграційної взаємодії в рамках Співдружності, розглянуто на цьому саміті. 

Так, Радою голів урядів затверджено Комплекс заходів на 2012-2014 роки щодо реалізації Міждержавної програми інноваційного співробітництва на період до 2020 року. Також затверджено Стратегію співробітництва з побудови і розвитку інформаційного суспільства та План дій з її реалізації на період до 2015 року та багато інших питань.

Головне, що хотілося б особливо підкреслити, - на засіданні було прийнято Заяву голів урядів у зв'язку з набранням чинності Угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД.

З її прийняттям перед нашими країнами відкриваються нові можливості, адже ця Угода є важливим етапом на шляху формування торгово-економічних відносин між нашими державами на якісно новому рівні та новій правовій основі.

Вона відкриває великі перспективи вільної торгівлі на величезному економічному просторі. Нагадаю, тільки за 2011 рік – торгівля товарами і послугами з країнами СНД склала понад 70 млрд. дол. США.

Зараз на порядку денному наступний надзвичайно відповідальний період нашого співробітництва – поетапна реалізація й розвиток положень Угоди про зону вільній торгівлі з СНД. 

Важливо оперативно відпрацювати документи, які підсилять його практичне значення. Мова йде про розробку угод про вільну торгівлю послугами, транзит трубопровідним транспортом, проведення переговорів щодо скорочення експортних і імпортних мит, інвентаризація діючої договірної бази з метою скасування застарілих угод і т.д.

Узагалі, питання посилення просування наших товарів на зовнішні ринки є одним із важливих напрямків економічної політики, підтримки внутрішнього виробника.

Таке завдання я ставив вчора на зустрічі з українськими дипломатами. Всі наші міністерства теж повинні більш ефективно координувати зусилля із Міністерством закордонних справ та закордонними дипломатичними установами.

Шановні колеги! Зараз відповідальна пора у аграріїв. Продовжується збір пізніх зернових.

Соняшник зібрано на 80% загальної площі, отримано 5,8 млн. тонн насіння. Кукурудзу зібрано більш як на 40% площ, отримано 7,2 млн. тонн. Валовий збір цих культур очікується на рівні попередніх років.

Закладається основа урожаю наступного року. Уже засіяно більшу половину озимої пшениці (73%) і жита (87%).

Посівна кампанія проходить планово, відповідно до агротехнологічного графіку. Хоча в деяких південних регіонах посушлива погода загальмувала цей процес.

Тим не менш, враховуючи попит на пшеницю та сприятливу цінову ситуацію на світовому ринку, у цьому році ми поставили завдання збільшити площу під озимою пшеницею не менш ніж на 100 тис. га.

Тому Міністерство аграрної політики та продовольства зараз повинно тримати руку на пульсі: яка допомога потрібна селянам - ви повинні реагувати швидко. Підключайте науку, застосовуйте механізми страхування сільгосппідприємствами своїх ризиків. Законодавчо це питання зараз врегульовано.

Нещодавно ми зробили більш привабливими форвардні закупки для сільгоспвиробників.

Можливо, одночасно із завершенням розрахунків та передачею зерна поточного року, необхідно розпочинати нову кампанію форвардних закупок зерна врожаю 2013 року.

Аванси, які отримають аграрії від держави при застосуванні такого механізму, по суті є безвідсотковим кредитування. Зараз для сільгоспвиробників це вкрай актуально.

Втрачати не можна жодного погожого дня. Адже ми взяли курс на те, щоб за 5 років значно збільшити обсяг врожаю зернових, посилити експортний потенціал України. 

Шановні члени Уряду! Шановні запрошені! Перша неділя жовтня – це День вчителя. За кілька днів ми будемо вітати наших освітян.

Чудово, що існує таке свято, коли вчитель стає на п'єдестал пошани і поваги. Адже це не тільки людина, яка несе знання і мудрість. Вчитель також виконавець самої почесної місії на Землі - дарувати духовність і мораль молодому поколінню.

День вчителя вже давно по-справжньому всенародне свято. Кожен з нас був учнем і у кожного залишився в пам'яті улюблений учитель і педагог, вдячність до якого ми зберігаємо в своїй душі .

Вимоги до вчителя, до педагога, до наставника завжди були, є і будуть високими. Сьогодні вчитель повинен бути не тільки професійно грамотним, володіти новітніми засобами та методиками навчання, а й усвідомлювати суть глибоких змін, які йдуть у суспільстві.

Сьогодні, як ніколи, важливо навчити дітей самостійно мислити, приймати рішення і нести відповідальність за свій вибір. Ваше і наше завдання - допомогти їм стати гідними громадянами України.

Бажаю всім вчителям напередодні їх такого чудового свята, доброго здоров'я і благополуччя, терпіння й оптимізму, успіхів в їх нелегкій, але такій важливій праці.

Уряд постійно працює над покращенням престижності праці педагога, вирішенням тих актуальних питань, які б в повній мірі дозволили їм реалізувати свій викладацький та творчий потенціал.

Серед них насамперед - це підвищення рівня оплати праці педагогів. Так, наприклад, середньомісячна заробітна плата вчителя 1 категорії із 2009 року вже  зросла на 1 тисячу 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тис..

І надалі ми будемо підвищувати  доходи працівників освіти. 

Друге - забезпечення учбового процесу підручниками, посібниками, науковим приладдям, комп’ютерною технікою і т.д.;

До 1 вересня збудовано і капітально відремонтовано більше 2,5 тис. приміщень шкіл.

У цьому році вперше за всі роки незалежної України абсолютно всі першокласники вчасно отримали новенькі підручники. Надруковано та вчасно доставлено 63 назви підручників загальним накладом 4 млн. 345 тис. примірників. 

У поточному році вперше школи - отримали 15 тис. комп’ютерів, а діти - «Шкільні автобуси», яких в цьому році закуплено рекордну кількість - майже тисячу автобусів. Це суттєві кроки.

Зараз потрібно налагодити технічне обслуговування цих автобусів, відремонтувати дороги, по яких вони їздять, обладнати зупинки – щоб діти могли сховатися від дощу і снігу, встановити попереджувальні знаки.

Усі ці питання повинні взяти на контроль МОНмолодьспорту, МВС, місцеві державні адміністрації.

Не менш важливим є вирішення   житлових проблем вчителів: і в сільській місцевості, і в містах.

На сьогодні Урядом реалізується багато програм спрямованих на вирішення питання забезпечення житлом. Це і програма 30 на 70, і молодіжне житлове будівництво, і надання кредитів під 3% річних.

Для того, щоб ці програми ефективно запрацювали і для педагогів давайте розглянемо питання сплати першого внеску за рахунок бюджетних коштів. Місцеві органи влади і Мінфін повинні врахувати це при формуванні бюджету 2013 року.

У деяких областях за власною ініціативою вже розпочинають таку роботу. Всі регіони повинні активно підключитися до цієї справи.

Наголошую, вирішення проблеми забезпеченості вчителів житлом повинно бути одним із першочергових на порядку денному всіх рівнів влади.

Дякую за увагу. Дякую за увагу. Які є пропозиції і зауваження до порядку денного?

 

версія для друку