українська російська англійська
Шкільний спорт в Україні виходить на новий міжнародний рівень
03.10.2012 | 10:49
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

2 жовтня 2012 року відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми з Президентом Міжнародної федерації шкільного спорту Андре Делпіні та генеральним секретарем федерації Яном Куленом.

Євген Суліма зазначив, що ця зустріч дуже важлива, адже Міжнародна організація займається розвитком фізичної культури і спорту серед підростаючого покоління.

«Можу з усією відповідальністю сказати, що розуміння того, що діти повинні розвиватися не лише інтелектуально, а й фізично, є в українському суспільстві як з боку батьків, так і спеціалістів. Тому держава дійсно приділяє цьому питанню серйозну увагу з урахуванням можливостей сьогодення», - наголосив Перший заступник Міністра.

Окрім того, Євген Суліма повідомив, що в Україні функціонує Спортивна спілка учнівської молоді, яка займається питаннями шкільного спорту та представляє шкільний спортивний рух на міжнародній арені.

У свою чергу Андре Делпіні підкреслив, що Україна є активним членом Міжнародної федерації шкільного спорту вже майже 20 років.

«Ми вважаємо за необхідне відвідувати такі країни, але не для контролю, а щоб допомогти, дізнатися, чим живе країна. Ми отримали велике задоволення від спілкування з людьми, знайомства зі спортивними організаціями та відвідування заходів, які відбулися в Україні. Україна може і готова приймати міжнародні змагання. Починаючи з 2015 року, є змагання, які зможе приймати Україна під егідою Міжнародної федерації. Окрім того, Україна може як представник федерації допомогти залучати школярів з Білорусії та Росії. В організацію входять 75 країн з усіх континентів. Ми єдина організація в світі, яка займається розвитком шкільного спорту. Хочеться, щоб країни Східної Європи брали більш активну участь у міжнародних змаганнях», - повідомив Президент Міжнародної спортивної федерації шкільного спорту.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо проведення тренінгів для українських спеціалістів з питань організації та методології проведення міжнародних змагань, навиків суддівства тощо.

Євген Суліма підкреслив, що співпраця України та Міжнародної федерації шкільного спорту повинна вийти на новий рівень: «Хочу, щоб була впевненість, що Україна дійсно займає міцну позицію у підтримці розвитку шкільного спорту. Спільними зусиллями ми зможемо зробити цей рух серед школярів ще більш популярним».

версія для друку