українська російська англійська
Мінфін з 10 жовтня 2012 року розпочинає розміщення казначейських зобов'язань
03.10.2012 | 12:08
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2012 року № 836 «Про випуск казначейських зобов’язань» з 10 жовтня 2012 року розпочинає розміщення казначейських зобов’язань на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 200 млн. доларів США із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 500 доларів США, відсотковою ставкою 9,2% річних та сплатою купонів кожні шість місяців. Розмір доходу за кожним купоном є фіксованим і становить 23 долари США. Казначейські зобов’язання випускаються двома серіями А та Б. Обсяг випуску кожної серії становить 100 млн. доларів США за номіналом. Казначейські зобов’язання наступної серії розміщуються після продажу попередньої.

Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам буде здійснюватися в установах публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України за продажною вартістю, що встановлена Міністерством фінансів України (наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку визначення вартості продажу казначейських зобов'язань серії А та форми бланка сертифіката казначейського зобов'язання»  від 07.09.2012 № 980, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 24.09.2012 за № 1637/21949).

Продажна вартість залежить від часу їх продажу, зокрема, чим ближчий час купонної виплати, тим вища ціна продажу казначейських зобов’язань.

Для підтримки ліквідності казначейських зобов’язань публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» може викуповувати у фізичних осіб належні їм казначейські зобов’язання на договірних засадах за ціною не нижче номінальної вартості у валюті їх випуску.

Перевагами такого інструменту інвестування коштів, як казначейські зобов’язання України, для населення є: надійність, гарантована державою, доступна номінальна вартість, випуск в документарній формі на пред’явника, що значно спрощує процедуру купівлі, обігу та погашення, відсутність оподаткування доходів, отриманих в результаті купонних виплат та продажу казначейських зобов’язань, можливість заощадити кошти із одночасним запобіганням можливих втрат від інфляції.

Таким чином, держава пропонує простий та надійний спосіб збереження Ваших заощаджень в іноземній валюті. Світова практика свідчить, що в більшості країн населення активно вкладає гроші у державні цінні папери. І хоча вони дають не найвищий прибуток, ценайнадійніший та найменш ризикований спосіб заощадити власні гроші

версія для друку