українська російська англійська
Дніпропетровщина зацікавлена у залученні німецьких інвестицій в економіку регіону
03.10.2012 | 12:42
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул провів офіційну зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістофом Вайлем та Генеральним консулом Федеративної Республіки Німеччина у м. Донецьк Клаусом Циллікенсом. Це одна з перших регіональних поїздок новопризначеного посла Німеччини в Україні Крістофа Вайля.

Під час  зустрічі мова йшла про залучення німецьких інвестицій в економіку Дніпропетровського регіону та співробітництво в освітній і культурній сферах. Голова облдержадміністрації привітав представників німецької делегації з національним святом – Днем Об’єднання Німеччини, яке відзначається сьогодні.

«Дніпропетровщина посідає  перше місце серед областей України за обсягом прямих іноземних інвестицій. Наразі він становить понад 8,2 млрд. доларів США. Більша частина цього обсягу – 4,6 млрд. доларів США – інвестиції з Німеччини. Це є основою для подальшого розширення, поглиблення і зміцнення економічної співпраці Дніпропетровської області та України з Німеччиною. Дніпропетровщина відкрита до реалізації разом з ФРН взаємовигідних проектів у торговельно-економічній, науково-технічній і культурній сферах», - сказав Олександр Вілкул.

  Станом на 1 липня 2012 року обсяг інвестицій ФРН в економіку Дніпропетровської області склав 4,6 млрд. дол. США.

Наразі співробітництво Дніпропетровщини та ФРН охоплює такі сфери економічної діяльності, як металургія, машинобудування, хімічна та нафтопереробна промисловість. З Дніпропетровської області до Німеччини експортуються чорні метали та вироби з них, текстильний одяг, залізничні або трамвайні локомотиви, шляхове обладнання. Основні товари імпорту з Німеччини до Дніпропетровської областіфармацевтична продукція, полімерні матеріали, пластмаси, папір та картон, органічні хімічні сполуки тощо.

За перше півріччя 2012 року зовнішньоторговельний оборот Дніпропетровської області з Німеччиною склав понад 315 млн. дол. США. Це майже на 19% більше, ніж за аналогічний період 2011 року.

«Ми дуже зацікавлені в тому, щоб Україна продовжувала свій європейський шлях. Ви зазначили, пане губернатор, наскільки важливим для Дніпропетровської області є європейський вектор. І я буду робити усе можливе, аби підтримувати вас на цьому шляху. Символічно, що День німецької єдності ми святкуємо саме на Дніпропетровщині. Це підтверджує те, що ми приділяємо вашому регіону особливе значення -  і в економічному, і в культурному плані», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістоф Вайль.

Одним з пріоритетних напрямів співробітництва Дніпропетровської області й Німеччини є реалізація спільних проектів з розвитку культури та освіти. Зокрема університетами Дніпропетровщини та університетами ФРН реалізується 5 спільних проектів, 4 програми, а також діє українсько-німецький культурний центр. Під час офіційної зустрічі за ініціативи Олександра Вілкула була розглянута можливість посилення зв’язків між Дніпропетровщиною та Німеччиною у сферах освіти, охорони здоров’я, ІТ-технологій та ін.

У рамках візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Німеччина в Україні Крістофа Вайля та членів німецької бізнес-делегації  відбулася презентація економічного та інвестиційного потенціалу Дніпропетровської області. Також з метою розширення взаємовигідних торгово-економічних відносин представники бізнесу Дніпропетровщини та Німеччини взяли участь в українсько-німецькій біржі контактів, що була організована за підтримки обласної влади.

версія для друку