українська російська англійська
Військово-морські сили передали севастопольським дитбудинкам флотську форму для навчання у "Школі юнг"
03.10.2012 | 13:04
Прес-служба Міністерства оборони

У Севастополі представники ВМС ЗС України урочисто вручили комплекти флотської форми одягу вихованцям підшефних дитячих будинків №1 і №2, які відвідують “Школу юнг” при Академії ВМС імені П.С. Нахімова.

В урочистостях у дитбудинку №2 взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Юрій Іл’їн, його заступник з виховної та соціально-психологічної роботи – начальник управління капітан 1-го рангу Андрій Урсол, начальник тилу Командування ВМС ЗС України капітан 1-го рангу Віктор Бондар, інші посадови особи.

«У “Школі юнг” вихованці мають змогу більше дізнатися про славетне минуле і сьогодення українських ВМС, – зазначив віце-адмірал Юрій Іл’їн. – За невеликий час існування “Школа юнг” стала вельми популярною серед учнівської молоді. Зважаючи на це, сьогодні командування флоту розглядає можливість збільшення кількості вихованців наступного року».

За словами директора дитячого будинку №2 Любові Орлової, у “Школі юнг” діти навчаються з великим інтересом.

Довідково

5 вересня 2012 року за ініціативи командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України при Академії ВМС імені П.С. Нахімова був започаткований гурток “Школа юнг”. Його членами стали більше 40 дітей військовослужбовців Севастопольського гарнізону та вихованці міських дитячих будинків №1 і №2, в яких мешкають діти-сироти і діти, позбавлені батьківської опіки.

Більшість навчального часу відведено практичним вправам, а також відвідуванню кораблів і військових частин. Командири і головні старшини з’єднань і кораблів ВМС ЗС України отримали розпорядження командувача вітчизняного флоту всебічно сприяти якісному проведенню занять у “Школі юнг”.

Безпосереднє керівництво “Школою” здійснює капітан 2-го рангу Аркадій Степаненко, який забезпечує виконання програми підготовки гуртка на 2012-2013 навчальний рік. Основні елементи програми підготовки – це знання основних віх історії Українського військового флоту, призначення та класифікації озброєння і технічних засобів ВМС, основ корабельної організації та правил, будови надводного корабля, корабельної шлюпки тощо. Юнги повинні навчитися в’язати морські вузли, готувати шлюпку до виходу в море, виконувати обов’язки весляра як під веслами, так і під вітрилом, передавати та приймати прапорові сигнали, сигнали семафора тощо.

версія для друку