українська російська англійська
За величиною цьогорічний врожай є третім за роки незалежності
03.10.2012 | 13:31
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняні аграрії продовжують збирання пізніх зернових культур. Загалом намолочено понад 33 млн. тонн зерна на площі 12 млн. га, що становить 80% прогнозу. Про це 3 жовтня на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Вітчизняні аграрії продовжують збирання зернових культур. Наразі вже обмолочено 12 млн. га, що становить 80% прогнозу. За нашими підрахунками, сільгоспвиробники намолотили понад 33 млн. тонн зерна. Зокрема, кукурудзи намолочено 7,2 млн. тонн, гречки - 225 тис., проса - 162 тис. тонн, рису - 99 тис. тонн. Також соняшнику намолочено 5,8 млн. тонн, сої -1,3 млн. тонн»,  - поінформував Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що очікується зібрати 21 млн. тонн кукурудзи та 2,4 млн. тонн сої. За його словами, урожай цього року – на рівні 45,5-46 млн. тонн - є третім за величиною показником за роки незалежності.

Також Микола Присяжнюк нагадав, що ранніх зернових культур зібрано 25,4 млн. тонн, зокрема пшениці – 15 млн. тонн. Оскільки внутрішні потреби у продовольчому зерні становлять 6 млн. тонн, то цьогорічного врожаю буде більш ніж достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни.

 

версія для друку