українська російська англійська
У центрі Києва відкрили нові велопарковки
03.10.2012 | 14:23
Київська МДА

Реалізовуючи транспортну складову Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, КП «Київтранспарксервіс» розпочало облаштування безкоштовних велосипедних стоянок (велопарковок).

Перелік адрес велосипедних паркувальних місць та їх зовнішній вигляд було погоджено з «Асоціацією велосипедистів міста Києва» та з урахуванням потреб саме тих людей, для яких велосипед є засобом щоденного пересування містом.

Перші велопарковки були обладнані на зупинках громадського транспорту на Русанівській набережній (на 6 місць), а також біля станцій метро «Позняки» та «Харківська» (на 10 місць кожна).

Сьогодні силами КП «Київтранспарксервіс» встановлено нові велосипедні парковки у центрі Києва – на вулиці Володимирській, 50 та вулиці Хрещатик, 36. Відтепер велосипедисти, що приїхали до центру міста, можуть залишити свій велосипед та рушити далі пішки, або скористатися громадським транспортом.

Найближчим часом у місті мають з’явитися велосипедні паркінги за 27 адресами. Це дозволить одночасно припаркувати 182 велосипеди.

Зокрема, паркінги на 10 місць облаштують біля Музею національної архітектури та побуту України (вул. Академіка Заболотного), біля входу у Національний ботанічний сад ім. М.М.Гришка та на площі перед Палацом спорту. Велосипедні стоянки на 6 місць облаштують: біля Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на Оболонській набережній, біля Миколаївського костелу, поруч з Водно-інформаційним центром і Національною парламентською бібліотекою, біля «Ракушки» у Маріїнському парку, на Площі Слави (біля центрального входу у парк та біля туалету), поруч з музейним комплексом «Мистецький арсенал» та пам’ятником жертвам Голодомору. Велопарковки, кожна з яких розрахована на 6 місць, облаштують на Поштовій площі та у парку «Володимирська гірка» біля фунікулера, у сквері на Контрактовій площі, біля Національного заповідника «Софія Київська», у парку «Золоті Ворота», біля Національної опери України, поруч з Будинком архітектора і Національним науково-природничим музеєм, біля Олександрівського костелу, біля входу до Київського зоопарку та на Михайлівській площі.

Нагадаємо, сьогодні міська влада працює над реалізацією ініціативи Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яка передбачає активний розвиток альтернативних видів транспорту – в першу чергу велосипедного. Так, згідно з програмою, заплановано облаштування 17 велосипедних доріжок на основних магістралях міста, а також облаштування велосипедних трас у парках і скверах. Разом з тим, на всіх вулицях і автошляхах, які зараз капітально ремонтуються, будуються або проектуються, в обов’язковому порядку передбачається облаштування велосипедних смуг.

версія для друку