українська російська англійська
Українські аграрії зберуть 8,9 млн. тонн овочів
03.10.2012 | 15:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Підстав для зростання цін на овочі немає. Наразі в Україні завершується збір урожаю овочів, і цього року планується отримати близько 8,9 млн. тонн. Оскільки внутрішнє споживання становить 7,1 млн. тонн, то отриманого урожаю овочів та картоплі буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки та уникнення зростання цін. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Зараз вітчизняні сільгоспвиробники завершують збирання урожаю овочів. І в цьому році ми плануємо зібрати близько 8,9 млн. тонн, при внутрішньому споживанні 7,1 млн. Таким чином ми бачимо, що зібраного урожаю овочів та картоплі повністю вистачить для задоволення внутрішніх потреб та забезпечення продовольчої безпеки країни. Тому підстав для зростання цін на цей вид сільськогосподарської продукції немає»,- повідомив Микола Присяжнюк.

 Під час брифінгу Міністр поінформував, скільки саме буде зібрано культур, що входять до так званого «борщового набору»: «За нашими підрахунками сільгоспвиробники зберуть 1,85 млн. тонн капусти при споживанні 1,52 млн. тонн,  буряка столового – 900 тис. тонн при споживанні 300 тис. тонн, моркви столової - 900 тис. тонн при споживанні 600 тис. тонн, цибулі – 1 млн. тонн при споживанні 460 тис. тонн. Окрім того очікується одержати огірків – 800 тис. тонн, томатів – 1,8 млн. тонн, часнику –  180 тис. тонн та інших овочів – 1,4 млн. тонн».

 

версія для друку