українська російська англійська
Розширено коло осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки
03.10.2012 | 16:00
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття права власності на землю». Законом, зокрема, встановлено на законодавчому рівні можливість набуття у власність земельних ділянок державної та комунальної власності юридичними особами, утвореними згідно із законодавством України та іноземних держав. Цим нормативно-правовим актом розширюється коло осіб, які можуть набувати у власність земельні ділянки, що сприяє усуненню перешкод у залученні іноземних інвестицій в економіку України.

Законодавець чітко визначив, що земельні ділянки сільськогосподарського призначення не можуть набуватися у власність іноземцями, особами без громадянства, іноземними підприємствами, підприємствами, у статутному (складеному) капіталі яких є іноземна інвестиція (спільними підприємствами, підприємствами з іноземними інвестиціями), юридичними особами, створеними відповідно до законодавства іноземних держав, іноземними державами, міжнародними урядовими та неурядовими організаціями (крім набуття таких земельних ділянок у порядку спадкування).

Прийняття цього Закону сприятиме зростанню доходної частини Державного та місцевих бюджетів за рахунок збільшення кількості іноземних інвестицій в економіку України. Окрім того, реалізація цього законодавчого акта дозволить удосконалити земельне законодавство України та позитивно вплине на соціально-економічний розвиток України, а також поліпшить інвестиційний клімат в регіонах.

 

 

версія для друку