українська російська англійська
На Львівщині відкрито 171 фельдшерсько-акушерський пункт
03.10.2012 | 17:10
Львівська ОДА

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк провів засідання робочої групи з реалізації національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства». Участь у нараді взяв керівник нацпроекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства» Віктор Сірман, головний лікар Львівського обласного клінічного перинатального центру Лариса Янів, заступник начальника головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ірина Микичак.

Під час наради сторони обговорили хід реалізації на Львівщині національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства і дитинства», а також питання створення Опікунської ради Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Михайло Костюк акцентував увагу на реформі медичної галузі на Львівщині. “Насамперед ми активізували роботу в контексті реформи первинної медицини. Зокрема, лише в цьому році у Львівській області відкрито 171 новий та реконструйований ФАП. На це затрачено великі кошти – в тому числі і понад 15 млн. грн. із державного бюджету. Ми переконані, що 2013 рік буде роком кардинальних змін у цій галузі медицини: ФАПи і сільські амбулаторії будуть забезпечені належним медичним обладнанням, транспортом для надання екстреної медичної допомоги, наявністю медикаментів”, - зазначив голова Львівської ОДА.

Довідково

Національний проект «Нове життя» – нова якість охорони материнства та дитинства» реалізується на виконання Указу Президента України  «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку» та Указу Президента України щодо реформування системи охорони здоров′я, спрямованої на підвищення якості і доступності медичної допомоги для громадян України.

Метою проекту є зниження материнської, перинатальної смертності, дитячої захворюваності, інвалідизації та смертності шляхом структурної реорганізації системи надання медичної допомоги жінкам під час вагітності, пологів, новонародженим дітям, підвищення рівня доступності та якості пологової допомоги, її безпечності та економічного використання ресурсів.

Комісією МОЗ України в грудні 2011 року проведено зовнішній аудит служби материнства і дитинства у Львівській області. В результаті проведеного аудиту робоча група МОЗ України підтримала пропозицію ГУОЗ Львівської ОДА щодо першочергового створення на базі існуючого обласного перинатального центру регіонального клінічного перинатального центру. В майбутньому у відповідності до рекомендацій міжнародних експертів в процесі регіоналізації перинатальної допомоги у Львівській області має бути створено ще 2-3 заклади ІІІ рівня перинатальної допомоги і мережа міжрайонних перинатальних центрів.

Національним проектом «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» було передбачено у 2012 році створити на базі ЛОКПЦ регіонального перинатального центру Львівської області ІІІ рівня надання медичної допомоги шляхом високотехнічної реконструкції існуючих приміщень та дооснащення високотехнологічним обладнанням.

 

 

версія для друку