українська російська англійська
Аграрний фонд здійснюватиме форвардні закупівлі зерна за удосконаленим механізмом
03.10.2012 | 17:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вже цього року Аграрний фонд розпочне форвардні закупівлі зерна врожаю 2013 року за удосконаленим механізмом. Відповідно до нього, підписання форвардних контрактів відбуватиметься в період проведення осінньо-польових робіт, а також змінено механізм розрахунку, згідно з яким виплати відбуватимуться за двома траншами. Це  дозволить сільгоспвиробникам залучити необхідні обігові кошти під час проведення посівної кампанії озимих культур, тобто в період найбільшої потреби у коштах. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Зміни у порядку проведення форвардних закупівель зерна стосувалися строків їх проведення (перенесено на період проведення комплексу осінньо-польових робіт) та змінено механізм розрахунку, згідно з яким виплати відбуватимуться за двома траншами:

- перший (авансовий) – розраховуватиметься в розмірі 50% від мінімальної інтервенційної ціни для окремої культури на поточний маркетинговий період;

- другий (остаточний) – буде розраховано на основі середньозваженої ціни фіксингу, яка складеться на організованому аграрному ринку на момент переоформлення зерна»,  - повідомив Міністр.

Окрім цього, Микола Присяжнюк розповів, що розпочинають діяти заставні закупівлі, в рамках яких аграрії  зможуть залучити бюджетну позику за ставкою Нацбанку (6,8% річних). 

«Ця бюджетна позика надається під заставу зерна, яке сільгоспвиробник залишає на зберігання в Аграрному фонді. Тож аграрії зможуть отримати необхідні кошти та уникнути витрат на високі відсотки комерційного кредитування», - підкреслив Міністр.

Керівник відомства відмітив, що результати роботи Аграрного фонду доводять: Фонд перетворилася на повноцінний фінансовий інструмент і перестала виконувати функцію державної хлібної комори.

«Аграрний фонд успішно здійснює інтервенції борошна для виготовлення соціальних сортів хліба в усіх областях. Потреба регіонів у борошні для виготовлення хліба масових сортів становить 79 тис. тонн щомісяця. На сьогодні між Аграрним фондом, обласними державними адміністраціями та хлібопекарськими підприємствами укладено договори щодо поставки 34 тис. тонн щомісяця. Наразі угоди укладено із підприємствами 19 областей», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку