українська російська англійська
Схвалено план з виконання Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї
03.10.2012 | 17:00
Прес-служба Міністерства закордонних справ

3 жовтня 2012 р. Уряд схвалив проект Указу Президента України «Про план заходів з виконання Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення на 2012-2021 роки».

Згадана Конвенція була ратифікована Верховною Радою України 16 жовтня 1998 року. Статтею 7 Конвенції  передбачено, що кожна держава-сторона забезпечить належну імплементацію її положень, в тому числі шляхом розробки і прийняття відповідних нормативно-правових актів.

Метою Указу Президента України є затвердження Плану заходів з виконання Конвенції на період 2012-2021 рр., який передбачає ефективне регулювання та координацію міжвідомчої діяльності з метою належної імплементації Україною положень Конвенції з урахуванням оптимізації системи центральних органів виконавчої влади.

Планом заходів з виконання Конвенції передбачено практичні кроки за такими ключовими напрямами:

- підготовка національних сукупних декларацій;

- супроводження інспекційних груп Організації із заборони хімічної зброї;

- забезпечення експортного контролю;

- підготовка персоналу;

- створення Державної аналітичної лабораторії;

- захист конфіденційної інформації (інформації з обмеженим доступом);

- міжнародне співробітництво.

Прийняття Указу Президента України забезпечить належне виконання нашою державою своїх зобов’язань відповідно до Конвенції, сприятиме зміцненню авторитету України на світовій арені та розвитку міжнародного співробітництва у зазначеній галузі.

 

версія для друку