українська російська англійська
Спрощено процедуру відведення земельних ділянок
03.10.2012 | 18:49
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення” (реєстр. № 11116).

Законодавець вніс зміни до відповідних статей Земельного кодексу України та Закону України “Про землеустрій”. Таким чином, запроваджено норму, згідно з якою зміна цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, буде здійснюватись за їх ініціативою без прийняття рішень органами виконавчої влади або місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Крім цього, з метою зняття соціальної напруги в суспільстві, викликаної негативними наслідками від створення комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, законопроектом пропонується ліквідувати вказану комісію та скоротити кількість дозвільних органів, які беруть участь у погодженні зазначеної документації.

Прийняття цього Закону дозволить скоротити та спростити процедури відведення земельних ділянок у власність або користування (у тому числі, на умовах оренди) та зміни цільового призначення земельних ділянок, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, що сприятиме реалізації конституційних прав громадян та юридичних осіб на землю, поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, забезпечить сприятливі умови для розвитку економіки та ведення бізнесу.

Закріплення на законодавчому рівні складу та змісту проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок дозволить уникнути зловживань з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування стосовно необґрунтованих вимог у наданні додаткових матеріалів під час погодження та затвердження документації із землеустрою.

 

версія для друку