українська російська англійська
На сайті МВС кожен громадянин може ознайомитися зі станом правопорядку під час виборчого процесу
04.10.2012 | 09:44
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Головне завдання органів внутрішніх справ під час виборчого процесузапобігання порушенням законодавства, забезпечення прав та свобод громадян, громадської безпеки, охорона правопорядку під час роботи Центральної, окружних та дільничних виборчих комісій, недопущення незаконного втручання у їх діяльність.

У цілодобовому режимі в Міністерстві та обласних управліннях працюють оперативні штаби. Вони збирають та аналізують інформацію про правопорушення, пов’язані з підготовкою і проведенням виборів.

З 1 жовтня для відображення на електронній мапі щоденної інформації про зареєстровані правопорушення, які пов’язані з виборами народних депутатів в Україні, на сайті Міністерства внутрішніх справ розміщено «Інтерактивну мапу зареєстрованих правопорушень».

На мапі відображаються інформація про кількість правопорушень під час передвиборчого процесу.

Інформація розподіляється за категоріями правопорушень: «З ознаками адміністративних правопорушень» та «З ознаками злочину». Вони різняться кольорами.

Мапа містить інформацію про територіальні виборчі комісії – адресу, номер комісії. Як тільки у комісії з’являться номери телефонів, вони відразу будуть відображені на мапі.

Так, наприклад, станом на 3 жовтня на мапі розміщено інформацію про 1652 зареєстрованих правопорушення. За добу до органів внутрішніх справ надходить в середньому близько 100 повідомлень.

Крім того, Міністерство внутрішніх справ відслідковує повідомлення про порушення під час виборів народних депутатів, які висвітлюються на веб-сайтах громадських організацій. У порівнянні з подібними інтерактивними мапами громадських активістів, МВС реєструє щоденно приблизно на 40-50% більше таких повідомлень та відпрацьовує їх відповідно до законодавства України.

Це може свідчити про те, що суспільство з довірою ставиться до органів внутрішніх справ.

Користування інтерактивною мапою сприятиме формуванню об’єктивного погляду суспільства на перебіг подій, пов’язаних з виборами-2012.

Використовуючи «Мапу», суспільство матиме змогу контролювати та оцінювати якість роботи органів внутрішніх справ на усіх етапахвід отримання заяви до винесення рішення.

Звертаємо вашу увагу, що проект побудований на технології відкритого програмного продукту, який використовується у багатьох країнах світу для відображення на інтернет-мапах повідомлень від населення, як про правопорушення, так і про надзвичайні події, кризи, екологічні та соціальні проблеми. Ознайомитися з мапою можна ТУТ.

 

версія для друку