українська російська англійська
Сьогодні в Ялті стартує III Міжнародний Чорноморський економічний форум
04.10.2012 | 10:10
Рада міністрів АРК

4 жовтня в Лівадійському палаці (м. Ялта) стартує III Міжнародний Чорноморський економічний форум.

У цьому році у форумі візьмуть участь Перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, Віце-прем'єр-міністр - Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, Віце-прем'єр-міністр України - Міністр інфраструктури України Борис Колесніков, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. Крим на форумі представить Голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим Анатолій Могильов.

У форумі також очікується участь Голови Представництва ЄС в Україні Яна Томбінскі, Генерального секретаря Організації Чорноморського економічного співробітництва Віктора Твіркуна, директора з питань макроаналізу Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки Рейчела Зімби, екс-голови правління і генерального директора Інституту Стратегії Блакитного Океану Східної Європи та Центральної Азії в Україні Павла Шеремета.

Свою участь у зустрічі підтвердили Віце-президент Kraft Foods, генеральний директор в Україні і на нових ринках Східної Європи та Центральної Азії Тарас Лукачук, голова Державного агентства України з туризму і курортів Олена Шаповалова, генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів Мартін Гільєрмо-Рамірез, глава Національного агентства з туризму Грузії Майя Сідамонідзе та ін.

Загальною темою III Міжнародного Чорноморського економічного форуму стане «Підвищення конкурентоспроможності Чорноморського регіону: координація дій та спільні проекти».

Учасники форуму обговорять стратегічне розташування країн Чорноморського басейну, пріоритетні галузі і нові можливості для спільних проектів, а також питання енергозбереження та енергоефективності, транспортної галузі та експортно-імпортних процедур. Крім того, планується обговорити методи залучення інвестицій в агропромисловий комплекс, шляхи підвищення привабливості та конкурентоспроможності туристичного сектору і т.д.

Програма Форуму включає також спеціальні сесії. У перший день заплановані наступні панельні сесії:

- Інвестиційний клімат і потреби країн Чорноморського басейну - інвестиційні можливості Чорноморського регіону;

- Стратегічні точки зростання для економік Чорноморського регіону - оцінка сильних сторін і можливостей;

- Як підвищити продуктивність сільського господарства і харчової промисловості.

5 жовтня учасники форуму обговорять розвиток регіонального і локального туризму, можливості для інвестицій в енергоефективні проекти, розвиток інфраструктури як ефективного інструменту для стимулювання зростання регіонів Причорномор'я та ін.

Крім того, в рамках форуму відбудеться підписання низки стратегічних угод.

Довідково

Чорноморський економічний форум - щорічна міжнародна платформа для діалогу провідних представників влади і бізнесу в Чорноморському регіоні, організована Радою міністрів Автономної Республіки Крим під патронатом Президента України.

У 2011 році форум зібрав понад 250 учасників з Азербайджану, Вірменії, Болгарії, Греції, Грузії, Молдови, Росії, України і Туреччини.

версія для друку