українська російська англійська
Обмежено державне регулювання господарської діяльності у сферах землеустрою та оцінки земель
04.10.2012 | 10:14
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На черговому засіданні Верховної Ради України ухвалено Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт)” (реєстр. 11131). Цим законодавчим актом передбачено скасування ліцензування господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт та запровадження сертифікації виконавців, які виконують такі роботи. Законодавець започатковує інститут персональної відповідальності за виконувані роботи та надані послуги, що слугуватиме боротьбі з проявами корупції, безкарністю та іншими негативними явищами у сфері земельних відносин.

Законопроект дозволить обмежити державне регулювання господарської діяльності у сферах землеустрою та оцінки земель, стимулюватиме вільну конкуренцію на відповідних ринках, покращуватиме ефективність виробництва та сприятиме захисту прав споживачів послуг виконавців робіт із землеустрою та оцінки.

Цим Законом запроваджується ведення Державного реєстру виконавців робіт із землеустрою та з експертної грошової оцінки земельних ділянок. Це є превентивним заходом для недопущення виготовлення землевпорядної документації із порушенням вимог законодавчих та нормативних актів у сфері землеустрою та забезпечення підвищення її якості. Ця нова більш ліберальна модель державного регулювання базується на оцінці спроможності спеціалістів виконувати відповідні роботи.

Прийняття Закону обмежує державне регулювання господарської діяльності у сферах землеустрою та оцінки земель та стимулює вільну конкуренцію на відповідних ринках, неодмінно покращить ефективність виробництва та суттєво поліпшить захист прав споживачів послуг виконавців робіт із землеустрою та оцінки земель.

 

версія для друку