українська російська англійська
Триває робота з впровадження пруденційного нагляду на фондовому ринку
04.10.2012 | 11:46
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) розробила положення, що урегулюють пруденційний нагляд на фондовому ринку за торговцями, компаніями з управління активами інституційних інвесторів, а також профучасниками, що здійснюють депозитарну діяльність. Відповідні документи були схвалені на плановому засіданні регулятора, що відбулося 2 жовтня 2012 року.

«Запровадження пруденційного нагляду на ринку цінних паперів – це важливий крок для створення ефективного та ліквідного фондового ринку в Україні. Ми довго йшли до розробки цих положень та провели масштабну роботу в даному напрямі. Відповідні положення розроблялися спільно з учасниками ринку, з урахуванням їхніх побажань та рекомендацій, і для нас важливо, аби новації, що пропонує запровадити регулятор, були позитивно сприйняті усіма сторонами процесу. Створення цих документів є одним із кількох етапів впровадження пруденційного нагляду на ринку цінних паперів. Відповідні положення мають стати фундаментом для подальшої роботи Комісії у цьому напрямі і, маю надію, що контроль за уникненням системних ризиків профучасників забезпечить надійність усього ринку в цілому. Відзначу, що напередодні нами був проведений моніторинг пруденційних аспектів діяльності об’єктів нагляду, а також аналіз наявної інформації в регуляторі для визначення пруденційних показників. З урахуванням виконаної роботи ми й створювали нову нормативну базу», - зауважив член НКЦПФР Костянтин Кривенко, який відповідає за даний напрямок роботи.

Планується, що прийняті документи встановлять порядок здійснення пруденційного нагляду за даними учасниками фондового ринку, визначать основні ризики діяльності, а також показники, які будуть застосовуватися для їх вимірювання. Крім того, положення передбачають встановлення нормативів, які застосовуватимуться для визначення ступенів ризику.

«Захист прав інвесторів залишається пріоритетним завданням діяльності Комісії. Впровадження пруденційного нагляду дозволить нам довести, що вітчизняний фондовий ринок контрольований та прозорий. В першу чергу, це свідчить про належну увагу держави до інтересів інвесторів та її зацікавленість в ефективному розвитку ринку», - додав Костянтин Кривенко.

Загалом, документи встановлюватимуть порядок розрахунку обов’язкових пруденційних нормативів та нагляд Комісії за їх дотриманням, а також механізм визначення рівня ризику професійних учасників відповідно до їх виду діяльності. За словами розробників документів, положення передбачатимуть здійснення контролю за ліквідністю компаній та надаватимуть можливість прогнозувати майбутній фінансовий стан на основі аналізу отриманої інформації.

Найближчим часом Положення будуть направлені на погодження до профільних міністерств та відомств й опубліковані на офіційному сайті регулятора, де всі зацікавлені матимуть змогу ознайомитися з ними.

 

версія для друку