українська російська англійська
Прем'єр-міністр дав старт будівництву заводу ядерного палива на Кіровоградщині
04.10.2012 | 12:09
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сьогодні з робочою поїздкою відвідав Кіровоградську область, де у смт. Смоліно Маловисківського району дав старт будівництву заводу з виробництва ядерного палива.

Так, Прем’єр-міністр разом з Генеральним директором Державної корпорації «Росатом» (РФ) Сергієм Кірієнком забили символічний кілок, що свідчить про початок будівництва.

Микола Азаров також був присутній на церемонії закладення символічного каменя з нагоди початку будівництва.

Глава Уряду зазначив, що цей проект дозволить Україні посилити свою енергетичну незалежність, а також забезпечить розвиток Кіровоградщини. Також Україна, за словами Миколи Азарова, зможе брати участь у закордонних проектах з експлуатації діючих атомних енергоблоків та будівництва нових.

Нагадаємо, що розпорядженням «Питання розміщення, проектування та будівництва заводу з виробництва ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-1000» №437-р від 27 червня 2012 року Кабінет Міністрів затвердив техніко-економічне обґрунтування будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива.

Будівництво об'єкта буде здійснюватися в дві черги: 2012-2015 рр. і 2016-2020 рр. Завод зможе щорічно виробляти 800 тепловиділяючих збірок.

Загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта становить понад 2, 3 млрд. грн. Під спорудження об'єкта виділяється 6,8 га біля селища Смоліне (Кіровоградська обл.).

Уряд України у вересні 2010 року затвердив результати конкурсу, за підсумками якого російський "ТВЕЛ" було визнано переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива. 27 жовтня 2010 року сторони підписали рамкову угоду про створення в Україні спільного підприємства з виробництва ядерного палива для реакторних установок ВВЕР-1000 за російськими технологіями. 9 вересня Державний концерн «Ядерне паливо» і російська компанія "ТВЕЛ" підписали установчий договір про створення приватного акціонерного товариства "Завод з виробництва ядерного палива", яке і будуватиме об'єкт в Україні. Частка України в СП становитиме 50% плюс 1 акція, Росії – 50% мінус 1 акція.

 

версія для друку