українська російська англійська
Микола Присяжнюк привітав Нікітський ботанічний сад із 200-літтям
04.10.2012 | 16:16
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Розробки українських наукових центрів, зокрема Нікітського ботанічного саду, наразі користуються значним попитом серед власників великих сільгосппідприємств, дрібних господарств та тих, хто розвиває садово-паркове мистецтво. Тому основні завдання сучасної аграрної науки -  виводити нові та поліпшувати існуючі сорти рослин, а також адаптувати закордонні досягнення до вітчизняних умов. Про це під час вітання Нікітського ботанічного саду з 200-літтям заявив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Завдання сучасної аграрної науки – виводити нові та поліпшувати існуючі сорти рослин,  а також адаптувати закордонні досягнення до вітчизняних умов. Був такий період у розвитку нашого аграрного сектору, коли віддавали перевагу іноземним сортам рослин. Проте час показав, що залучаючи новітні селекційні досягнення іноземних вчених, без вітчизняної науки не обійтися. Нікітський ботанічний сад – це потужна платформа. І 200-річчя, яке святкує парк, відзначене значними досягненнями наших науковців», - повідомив Микола Присяжнюк.

Керівник відомства наголосив, що Мінагрополітики зініціювало організацію наукових експедицій для співробітників Нікітського ботанічного саду. Також Міністр нагадав, що держава постійно виділяє кошти для розвитку української аграрної науки, зокрема Нікітського ботанічного саду, як важливого її осередку.

«Держава приділяє особливу увагу фінансуванню аграрної науки, адже розуміє її значення для розвитку сільського господарства України. Окрім того, до 200-річного ювілею Нікітського ботанічного саду держава також виділила значний обсяг коштів. Ми плануємо з нового року провести планову реконструкцію. Адже тепличне господарство, розарій потребують оновлення. Формуючи бюджет на 2013 рік, ми будемо враховувати ці потреби та відповідно розраховувати суми», - зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку