українська російська англійська
В Україні усі громадяни вчасно отримують державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг
04.10.2012 | 18:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Четвертого жовтня у Мінсоцполітики відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики України – керівника апарату В’ячеслава Коломійця та фахівців Міністерства з урядовою делегацією Республіки Білорусь на чолі з Першим заступником Міністра житлово-комунального господарства Білорусі Олександром Тереховим.

Візит колег із сусідньої держави в Україну здійснюється в рамках домовленостей, досягнутих у ході двосторонньої зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та Прем’єр-міністра Республіки Білорусь Михайла Мясниковича під час засідання Ради голів урядів СНД в м. Ялті (АР Крим). Гостей зацікавив позитивний досвід України в сфері тарифікації житлово-комунальних послуг з урахуванням реалізації системи заходів, спрямованих на соціальний захист малозабезпечених верств населення.

Вітаючи представників Уряду Білорусі, В’ячеслав Коломієць висловив готовність поділитися накопиченим в Україні досвідом із окреслених питань.

„Соціальна підтримка населення в Україні здійснюється за трьома основними напрямами. Це – соціальні допомоги, пільги та житлові субсидії. Законодавство України передбачає надання різних видів пільг багатьом категоріям громадян. По суті, право на пільги має близько третини населення країни. Наприклад, пільгами з оплати житлово-комунальних послуг користуються майже 6,6 млн. чоловік. Залежно від категорії пільговика знижка з оплати житлово-комунальних послуг надається в розмірі від 25 до 100 %”, - поінформував В’ячеслав Коломієць.

Водночас він зазначив, що Програмою економічних реформ України на 2010 – 2014 роки „Багате суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” визначений перехід до принципу адресності для всіх видів соціальної підтримки. Допомоги, пільги, компенсації повинні насамперед надаватися тим категоріям громадян, котрі найбільше потребують державної підтримки, переконані у Мінсоцполітики.

Також В’ячеслав Коломієць поділився досвідом із реалізації в Україні Програми житлових субсидій. „Ця Програма – дієвий механізм забезпечення соціального захисту населення в умовах коригування цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Вона гарантує малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на оплату цих послуг незалежно від зміни вартості послуг. Протягом останніх двох років була проведена величезна робота з модернізації цієї Програми та удосконалення механізмів її реалізації. Також було істотно спрощено порядок призначення субсидій, завдяки чому від громадян вже не вимагається збирати купу різних довідок”, - розповів заступник Міністра.

При цьому він зауважив, що завдяки прийнятим українським Урядом рішенням нині усі громадяни, які потребують державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг, своєчасно її отримують.

Від імені білоруської делегації Олександр Терехов подякував українській стороні за надану інформацію і висловив впевненість, що контакти між обома країнами зміцнюватимуться й надалі, в тому числі й у соціальній сфері.

версія для друку