українська російська англійська
Міліція забезпечить правопорядок під час виборів на належному рівні
04.10.2012 | 19:00
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Сьогодні в МВС відбулася зустріч Міністра внутрішніх справ України із офіційними спостерігачами від іноземних держав та міжнародних організацій. Під час зустрічі йшлося про забезпечення міліцією проведення виборів народних депутатів Україні на належному рівні та відповідно до міжнародних стандартів.

«Передвиборна кампанія набирає обертів, і навантаження на ОВС, перш за все в частині забезпечення правопорядку і громадської безпеки, значно посилюється. Все частіше у боротьбі за покращення свого іміджу між різними політичними партіями, громадськими організаціями, а також особами, які беруть участь у передвиборчому процесі, виникають конфліктні ситуації, які супроводжуються правопорушеннями. Під час припинення таких конфліктів правоохоронці стають заручниками ситуації, і, як правило, одна із сторін звинувачує міліціонерів у втручанні у виборчий процес. Ми розуміємо, що у багатьох випадках це є частиною певних технологій, спрямованих на дискредитацію правоохоронних органів і владних інституцій взагалі», - зазначив Віталій Захарченко.

Міністр запевнив спостерігачів, що міліція реєструє усі без виключення заяви і повідомлення, пов’язані з виборами. Усі вони перевіряються, за ними приймаються рішення згідно з чинним законодавством.

«Міліція була і залишається поза політикою. Наші завдання під час виборів конкретно визначені. Цезабезпечення особистої безпеки громадян, захист їх прав і свобод, законних інтересів; запобігання правопорушенням та їх припинення; охорона і забезпечення громадського порядку. Проте хочу наголосити, що під час виконання міліціонерами службових обов’язків, вони абсолютно незалежні від політичних партій та громадських об`єднань», – продовжив Міністр.

Про стан реагування міліцією на правопорушення, вчинені під час виборчого процесу, присутніх проінформував заступник Міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк. Він зазначив, що до основних обов’язків, покладених на органи внутрішніх справ під час виборів, належить також супроводження виборчої документації при перевезенні її з окружних до дільничних виборчих комісій та у зворотному напрямку, охорона виборчої документації з моменту завезення її до приміщень окружних та дільничних виборчих комісій тощо.

«Щодо інформування населення про перебіг виборчого процесу, то на сайті МВС створено рубрику «Вибори-2012», де кожен може ознайомитися із законодавством, яке регулює суспільні відносини під час виборів. Також там розміщені методичні рекомендації для працівників міліції щодо їхніх дій під час виборів. Крім того ми розмістили на веб-сайті Інтерактивну мапу, де кожен має можливість ознайомитися з реальним станом правопорушень у тому чи іншому регіоні, а також місце знаходження та номер виборчих комісій», - повідомив Віктор Ратушняк.

На завершення Віталій Захарченко процитував слова Президента України Віктора Януковича, оприлюднені у ЗМІ: «Я особисто і Уряд більше за інших зацікавлені у проведенні чесних, прозорих і демократичних виборів у відповідності до найвищих міжнародних стандартів».

Міністр нагадав присутнім, що багато хто сумнівався у забезпеченні міліцією громадського порядку під час проведення Євро-2012. Проте українські правоохоронці провели цей захід професійно та відповідно до законодавства. Так само міліція буде діяти і під час виборів.

«У тому, що ми забезпечимо громадський порядок під час виборів, я не сумніваюся ні секунди», - завершив Віталій Захарченко.

 

версія для друку