українська російська англійська
Уряд визначив режим округу і зон санітарної охорони курорту Слов'янськ
07.10.2012 | 10:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив режим округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ. Відповідну постанову «Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ» №898 Уряд прийняв на своєму засіданні 3 жовтня 2012 року.

Так, режим першої зони (зони суворого режиму) встановлюється для захисту свердловин мінеральних вод № 3605, 5150, 3607, 7076, 3606 та родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне. Ця зона складається з 6 ділянок, а також прилеглої до озер території завширшки не менш як 100 м відповідно до меж округу і зон санітарної охорони курорту Слов’янськ.

Згідно з рішенням Уряду, Донецька ОДА зобов’язана встановити на межі першої зони через кожні 300 м стенди з інформацію про режим зазначеної зони. При цьому власники санаторно-курортних закладів повинні огородити межі свердловин мінеральних вод металевою сіткою, обладнати свердловини надкаптажними спорудами, устя експлуатаційних свердловинзапірною арматурою і вимірювальними приладами, а під’їзні шляхи до свердловин мінеральних вод — твердим покриттям.

Крім того, постановою передбачено, що Донецька ОДА, Слов’янська міська рада та заінтересовані санаторно-курортними заклади і заклади відпочинку забезпечуватимуть озеленення території та її прибирання.

Документ також передбачає функціонування режиму другої зони (зони обмежень). Дія цього режиму поширюється на територію, з якої відбувається стік поверхневих і ґрунтових вод до місця виходу на поверхню мінеральних лікувальних вод або родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, територію, на якій розміщені санаторно-курортні заклади та заклади відпочинку, а також на територію, призначену для будівництва таких закладів. Стенди з інформацією про зону встановлюватимуться на межі другої зони через кожні 500 м.

Зазначається також, що територія пляжів на озерах Вейсове та Гаряче повинна забезпечуватися централізованим водопостачанням і водовідведенням та утримуватиметься відповідно до вимог санітарного та природоохоронного законодавства. Благоустрій пляжу, його прибирання та озеленення здійснюватимуть санаторно-курортні заклади, заклади відпочинку, ін. заінтересовані фізичні та юридичні особи.

У межах другої зони заборонена вирубка зелених насаджень, крім реконструкції або капітального ремонту об’єктів благоустрою, рубок догляду та санітарних рубок.

Дія режиму третьої зони (зони спостережень) поширюється на територію формування, живлення і використання гідромінеральних ресурсів, лісові насадження навколо курорту, а також на території, господарське використання яких без дотримання встановлених для округу санітарної охорони правил може несприятливо вплинути на гідрогеологічний режим родовищ мінеральних вод і родовищ лікувальних мулових грязей озер Ріпне і Сліпне, ландшафтно-кліматичні умови курорту Слов’янськ, його природні та лікувальні ресурси.

Відповідно до рішення Уряду, Донецька ОДА має забезпечити встановлення на межі цієї зони, у місцях її перетинання з автомагістралями і ґрунтовими дорогами та на пішохідних доріжках, відповідних інформаційних стендів.

Разом з цим Уряд визнав таким, що втратило чинність, Положення про курорт Слов’янськ, затверджене постановою Ради Міністрів Української РСР від 16 грудня 1982 р. № 614 «Про затвердження положень про курорти Трускавець і Слов’янськ» (ЗП УРСР, 1982 р., № 12, ст. 100).

 

версія для друку