українська російська англійська
Через Інтернет реалізовано понад 1,4 млн. залізничних квитків
05.10.2012 | 11:36
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Системою бронювання і продажу квитків на поїзди через мережу Інтернет користується усе більше пасажирів. Лише за вересень поточного року через мережу Інтернет було реалізовано понад 182 тис. квитків, а з початку 2012 року – понад 1,4 млн. квитків.

Тенденція росту популярності послуги спостерігається з року в рік – протягом 2009 року пасажирами було придбано через Інтернет близько 83,5 тис., у 2010 – 132,5 тис., у 2011-му – 693,9 тис. квитків. З початку впровадження послуги в 2008 році за допомогою Всесвітньої мережі загалом придбано понад 2,3 млн. залізничних квитків. Сьогодні понад 3,8 % квитків від загального продажу оформляється через мережу Інтернет.

Для порівняння, на авіаперевезення в Україні через мережу Інтернет оформлюється 7-10% квитків.

У Німеччині на залізничний транспорт оформляється через Інтернет 42% проїзних документів, Росії – 8,  Польщі – 5,3, Казахстані – 4,2, Угорщині – 1,09, Чехії – 0,7, Білорусі – 0,5.     

 

Ціни на квитки в залежності від варіанту оформлення:

• при оформленні у касі пасажир сплачує вартість проїзного документа (в т.ч. комунальний збір 12 грн.);

• при резервуванні місця через Інтернет (2 доби) пасажир сплачує збір за резервування 18 грн. та при оформленні цих місць у касі – повну вартість проїзного документа (в т.ч. ком. збір 12 грн.);

• при оформленні та оплаті проїзного документа через Інтернет з послідуючим друком квитка в касі пасажир сплачує вартість проїзного документа (в т.ч. ком.збір 3 грн.) та вартість послуги з оформлення через Інтернет 7 грн.

Вартість послуги бронювання місць через сайт Укрзалізниці - 17 грн., в АСС "е-Квиток"  18 грн.

Повна вартість квитка при оформленні через Інтернет на 2 грн. менша, ніж у квитковій касі.

 

Нагадаємо, що 17 травня Укрзалізниця впровадила нову систему продажу проїзних документів через Інтернет у пасажирських перевезеннях.

Пасажири мають можливість скористатися новою системою продажу квитків через електронні канали обслуговування на офіційному сайті Укрзалізниці в розділі меню “Пасажирам” або за прямим посиланням http://booking.uz.gov.ua/ . У режимі online можна обрати маршрут, дізнатися про наявність місць на потрібну дату, ціну проїзду у вагонах різних класів, а також сплатити вартість проїзду. 

Також для поліпшення обслуговування пасажирів, які придбали квитки через Інтернет, на вокзалах у спеціально виділених касах, що здійснюють друк проїзних документів, оформлених та оплачених через Інтернет, встановлені сканери штрих-коду (на сьогодні 89 сканерів). Таке нововведення дозволяє значно зменшити час обслуговування в квитковій касі пасажира, що оформив проїзд через Інтернет.

 

Довідково

Щоб скористатися системою продажу квитків через електронні канали обслуговування, необхідно зайти  на офіційний сайті Укрзалізниці в розділ меню “Пасажирам” або за прямим посиланням http://booking.uz.gov.ua/ .  Нова система дозволяє пасажирам оплатити через мережу Internet обрані проїзні документи практично усіма діючими в Україні платіжними інструментами безготівкових розрахунків фізичних осіб. Із наданого списку поїздів на конкретну дату пасажиру необхідно обрати потрібний поїзд, категорію вагона, номер місця, покласти у "кошик", оплатити, отримати бланк замовлення з кодом, який надати у квиткову касу не пізніше, ніж за 30 хвилин до відправлення поїзда, для друку проїзного документа.

 

 

 

версія для друку