українська російська англійська
Білорусь вивчає український досвід реформування ЖКГ
05.10.2012 | 13:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Республіка Білорусь прагне вивчити та впровадити кращий досвід України у тарифній політиці у галузі комунальних послуг. Про це йшлося під час зустрічі Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександра Аліпова із урядовою делегацією на чолі із Першим заступником Міністра житлово-комунального господарства Республіки Білорусь Олександром Тереховим. Зокрема, делегацію цікавили розвиток та вдосконалення вітчизняного законодавства, яке регулює оплату за комунальні послуги, порядок формування і регулювання тарифів, вартість послуг та її структура, діючі механізми диференційованої оплати та заходи соціального захисту малозабезпечених верств населення.

За словами Олександра Аліпова, повна відкритість Мінрегіону України у розробці нормативно-правових, зокрема, регуляторних актів, дозволяє абсолютно повністю вивчити чинну нормативну базу із офіційних джерел у мережі Інтернет.

«Відшкодування собівартості чинними тарифами на житлово-комунальні послуги у Білорусі не перевищує 21,5%. З урахуванням необхідності розвитку галузі цей рівень потрібно підвищувати, забезпечивши при цьому необхідний соціальний захист малозабезпеченого населення», – відзначив своєю чергою Олександр Терехов.

За його словами, Білорусь планує також вивчити український досвід застосування публічно-приватного партнерства та енергоефективності. При цьому він відзначив, що 86% житла у Республіці приватизовано, а 37% білоруських котелень у системі теплокомуненерго працюють на місцевому паливі.

«Основні напрямки нашої діяльності – підвищення енергоефективності, модернізація мереж, капітальний ремонт житлового фонду, розвиток державно-приватного партнерства у комунальній сфері співпадають. Але ми прагнемо вивчити іноземний, а особливо, ваш, український досвід для того, щоб максимально ефективно реформувати житлово-комунальне господарство власної країни», – наголосив Олександр Терехов.

До складу білоруської делегації також увійшли представники міністерств енергетики, економіки та фінансів.

Довідково

 В Україні рівень відшкодування собівартості тарифами на житлово-комунальні послуги у регіонах різний. Нижня межа коливається від 39 % до 57 %, окремі регіони та міста зуміли досягти повного відшкодування тарифами собівартості послуг. Для того, щоб економічний «баланс» галузі став привабливим для інвестора, щоб з’явилася можливість реального реформування комунального господарства, і у ньому запрацювали економічні ринкові механізми, головні зусилля Мінрегіон України зосереджує на вдосконаленні нормативної бази, спрямованої на підвищення енергоефективності та раціонального використання ресурсів, зниженні собівартості послуг та технічній модернізації.

версія для друку