українська російська англійська
Мінрегіон:Триває технологічний запуск систем теплопостачання
05.10.2012 | 16:13
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

За даними обласних державних адміністрації, регіони поступово розпочинають опалювальний сезон. Наразі триває запуск систем як централізованого, так і індивідуального опалення. Середній показник по країні заповнення мереж теплоносієм по об’єктах соціальної сфери складає 94%, по житловим будинкам - 92%. За технологічними нормами на процес запуску тепла і отримання його всіма споживачами знадобиться 8 днів. Це дозволить встановити оптимальний гідравлічний режим роботи тепломагістралей. В першу чергу тепло почали отримувати об'єкти соціальної сфери: лікарні, поліклініки, дитсадки та школи. Паралельно тепло поступово надходить у житлові будинки. На період пуску опалення комунальні служби забезпечують цілодобове чергування технічного персоналу на обслуговуваних дільницях.

Для сприяння місцевій владі утворена і працює міжвідомча робоча група з питань підготовки до забезпечення сталого проходження опалювального періоду 2012/13 року на чолі з Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолієм Близнюком.

Довідково

 Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2005 №630, «рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями, виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами». Разом з тим, Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими спільним наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України та Міністерства палива та енергетики України, від 10 грудня 2008 року N 620/378, визначено «включення систем опалення здійснюється власниками теплових господарств за узгодженням з теплопостачальними організаціями за умови, якщо протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря не перевищує 8°C, а відключення – коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°C».

За інформацією Українського гідрометеорологічного центру МНС України, на поточному тижні середньодобова температура не досягає позначки нижче 9°C. Поступове зниження температури очікується на заході країни вже на початку наступного тижня.

 

 

версія для друку