українська російська англійська
Мін`юст: Під час виборчої кампанії дотримуються всі принципи, необхідні для проведення чесних та вільних виборів
06.10.2012 | 11:16
Прес-служба Міністерства юстиції

У ході нинішньої виборчої кампанії до Верховної Ради України дотримуються всі основні принципи і норми, які закладені в законі та необхідні для проведення рівних та вільних виборів. Про це заявив Міністр юстиції Олександр Лавринович під час зустрічі з місіями іноземних спостерігачів за парламентськими виборами в Україні. Зокрема, 5 жовтня Міністр провів зустрічі з місією спостерігачів за парламентськими виборами в Україні від Канади та місією спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ.

Міністр юстиції зазначив, що у ході нинішньої виборчої кампанії виборчі спори розглядаються у судах в пріоритетному порядку та до сьогодні не зафіксовано жодного випадку, щоб суди вчасно не розглянули питання, які стосуються виборчої кампанії.

Відповідаючи на запитання спостерігачів, Міністр наголосив, що закон про вибори народних депутатів став показовим прикладом політичного компромісу усіх, хто виявляє бажання брати участь та впливати на виборчий процес в Україні. Проект цього закону розроблявся із залученням міжнародних організацій та за участю всіх суб‘єктів та представників парламентських партій, які формують політичне життя в Україні.

Міністр юстиції висловив думку про те, що виборчий закон міг мати більш досконалі норми. Він навів приклад виборчих законодавств у країнах Північної Америки та Західної Європи, зазначивши, що в Україні, наприклад, пропонувалося запровадити принципи формування виборчих комісій на професійній основі, а також інші принципи, що реалізовані в країнах розвинутої демократії. 

Разом з тим, за його словами, при розгляді певних спірних положень була прийнята пропозиція опозиційних представників у складі робочої групи з розробки виборчого законодавства. Таким чином, ці положення були внесені до закону у редакції представників опозиції. Крім того, з метою досягнення компромісу під час голосування закону у Верховній Раді враховані всі пропозиції опозиційних фракцій Верховної Ради, включаючи 4 позиції, які йшли у розріз з рекомендаціями Венеціанської комісії.

«Це вичерпна відповідь на питання, чи дозволяє нинішній закон провести вибори за принципами, які задовольняють усіх учасників політичного процесу. А також відповідь тим, хто за чотири місяців до виборів вже заявив, що вони будуть сфальсифіковані», - наголосив Міністр.

Крім того, у ході зустрічі з представниками місій іноземних спостерігачів Міністр юстиції роз‘яснив положення виборчого закону щодо формування меж виборчих округів, оскарження виборчого процесу у судах, відео фіксації на виборчих дільницях та інші питання.

Олександр Лавринович констатував, що виборчі кампанії в Україні мають традиційно великий інтерес з боку зарубіжних спостерігачів, що, на його думку, пов‘язано з недовгим періодом державності й демократичних інститутів в Україні. При цьому, він наголосив, що в Україні завжди з повагою ставляться до іноземних місій й прислухаються до їхніх порад, що дозволяє поступово удосконалювати виборчий процес в Україні.

 

 

версія для друку