українська російська англійська
У Києві обговорено співпрацю між Україною та Росії у сфері морського судноплавства
05.10.2012 | 17:52
Прес-служба Міністерства інфраструктури

4 жовтня 2012 року у Києві відбулося третє засідання українсько-російської Змішаної комісії з морського судноплавства. Українську делегацію очолював директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Міністерства інфраструктури України Володимир Севрюков, російську відповідно – директор Департаменту державної політики у галузі морського та річкового транспорту Міністерства транспорту Російської Федерації Костянтин Пальников. На порядку денному – низка питань співпраці двох держав у цій сфері: це і забезпечення безпеки судноплавства у Чорному, Азовському морях та Керченській протоці та налагодження з цією метою обміну відповідною інформацією, і організація якісної взаємодії українських та російських служб під час проведення пошуково-рятувальних операцій на воді, а також питання підготовки до льодової компанії 2012-2013 років та ін.

Так, торкаючись питань співпраці у сфері забезпечення безпеки судноплавства у Азовському морі та Керченській протоці учасники зосередили свою увагу на обговоренні питань, пов’язаних з реалізацією положень Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про заходи з забезпечення безпеки мореплавства у Азовському морі та Керченській протоці, підписаної сторонами 20 березня 2012 року у Москві. Нагадаємо, зазначена Угода була затверджена українським Урядом у серпні поточного року.

Зокрема, у рамках засідання сторони обмінялися інформацією про створення спільної Робочої групи експертів з обміну даними АІС, а також погодили технічні вимоги до системи обміну такими даними.

Також обговорено тексти проектів спільних українсько-російських Правил судноплавства в Керченській протоці та Положення про взаємодію у Керченській протоці Центра регулювання руху суден «Керч» (Україна) та Центру регіональної системи управління руху суден Керченської протоки (Російська Федерація). За результатами експертам доручено доопрацювати зазначені документи з урахуванням норм міжнародного права та надати свої пропозиції вже до наступного засідання українсько-російської Змішаної комісії.

Що стосується співпраці у сфері судноплавства у Чорному морі, учасники обговорили представлений українською стороною проект Меморандуму між Міністерством інфраструктури України та Міністерством транспорту РФ про обмін інформацією національних систем моніторингу судноплавства в регіоні Чорного моря. У рамках засідання сторони підтвердили  технічну готовність до обміну інформацією у рамках Меморандуму та виробили його взаємно прийнятний текст. З метою підготовки даного документу до підписання сторони домовилися розпочати внутрішньодержавні процедури його погодження.

Не менш важливе питання, підняте на засіданні – взаємодія відповідних українських та російських служб у питаннях забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі та організації регулювання руху суден у період цьогорічної льодової компанії. Сторони доручили експертам вже до наступного засідання розробити схему такої взаємодії. Крім того, досягнуто домовленості щодо проведення у листопаді 2012 року спільної наради служб, відповідальних у питаннях забезпечення безпеки судноплавства в Азовському морі та організації регулювання руху суден у період льодової кампанії 2012-2013 року за участі представників українських та російських прикордонних і митних служб.

Також у рамках третього засідання українсько-російської Змішаної комісії з морського судноплавства було обговорено та погоджено План спільних дій компетентних органів України та Російської Федерації та їх пошуково-рятувальних служб на 2012-2013 роки з реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво у морському та авіаційному пошуку та рятуванні на Чорному та Азовському морях та Протоколу між Міністерством інфраструктури України та Міністерством транспорту Російської Федерації про співробітництво у морському та авіаційному пошуку і рятуванню на чорному та Азовському морях.

З метою виконання домовленостей, досягнутих під час 11-го засідання Підкомісії з питань транспорту Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської Міждержавної комісії, сторони також надали один одному інформацію щодо можливості спільного використання Річкових інформаційних систем України та Росії.

На завершення учасники погодили дату та місце наступного засідання українсько-російської Змішаної комісії з морського судноплавства – згідно з досягнутими домовленостями четверте засідання Змішаної комісії буде проведено на території Російської Федерації вже у квітні-травні 2013 року.

 

версія для друку