українська російська англійська
Володимир Семиноженко: ІКТ "осучаснять" державне управління
06.10.2012 | 09:47
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Потенціал взаємодії Уряду і суспільства потрібно максимально використати для модернізації країни. Про це сказав Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, відкриваючи круглий стіл «Підготовка вищих керівних кадрів в умовах розвитку інформаційного суспільства та електронного урядування: проблеми та шляхи їх вирішення», який проходив у Національній академії державного управління.

Під час круглого столу обговорювалися основні підходи до реалізації інформаційно-технологічного розвитку сучасного суспільства, тенденції впровадження сучасних інформаційно-аналітичних систем, оптимальні способи впровадження ІКТ у загальні та галузеві системи управління, а також проблема підготовки керівних кадрів для роботи в системі електронного урядування.

Як зазначив Володимир Семиноженко, останнє завдання є вкрай важливим, оскільки відповідає на виклики часу. «Сьогодні багато країн дійшли висновку, що одна з найголовніших умов безкризового розвитку пов'язана з подоланням замкненості влади у собі. Саме тому електронне урядування має стати «робочим інструментом» сучасних управлінців», - підкреслив Голова Держінформнауки. Він також додав: «Я згадую академіка Глушкова, який часто наводив «принцип першої особи», вміння та вмотивованість якої стають вирішальними для успіху всієї справи. Тож якщо перші особи, які навчаються в Академії, не прийдуть у свої установи з новими думками про інформаційний діалог та сучасним інструментарієм, який їм надають ІКТ, важко сподіватися на позитивні зрушення».

Володимир Семиноженко нагадав, що Держінформнауки та Академія підписали Меморандум про взаєморозуміння й сьогодні разом розробляють веб-портал «Менеджмент знань з електронного урядування». До того ж в Академії вже ведеться підготовка спеціалістів за магістерською програмою «Електронне урядування» та викладається курс «Електронне урядування» в межах нової спеціальності «Публічне адміністрування».

За підсумками роботи круглого столу була прийнята резолюція, в якій, зокрема, відзначено, що електронне урядування дозволяє реалізувати основний принцип демократії: держава не управляє суспільством, а надає йому послуги та формує свої рішення з урахуванням його позиції.

Учасники круглого столу також визначили головні передумови реалізації принципів електронного урядування в Україні. Це залучення суспільства до підготовки законодавчої бази в сфері інформатизації, консолідація бюджетних коштів на інформатизацію та їхнє раціональне і прозоре використання, впровадження державно-приватного партнерства, розширення використання в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом, підвищення комп’ютерної грамотності населення та ін.

«Хороша база для співпраці з Академією у нас є. А тепер ми маємо зосередитися на конкретних проблемах, які слід вирішити, щоб система управління в нашій країні була дійсно сучасною, динамічною та працювала в інтересах громадян», - підсумував Голова Держінформнауки.

 

 

версія для друку