українська російська англійська
Уряд розробляє заходи щодо вирішення соціальних проблем в регіонах
05.10.2012 | 19:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд України розробляє програму, спрямовану на розвиток таких населених пунктів, в яких за останні 20 років були закриті або ліквідовані бюджетоутворюючі підприємства. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

За його словами, повноцінне функціонування таких населених пунктів є дуже великою і серйозною проблемою. «Ця проблема стосується невеликих населених пунктів, в яких за останні 20 років були закритті або ліквідовані багато бюджетоутворюючих підприємств, наприклад, шахти, цукрові заводи, швейні фабрики і т.д.», - зазначив Микола Азаров.

У зв'язку з цим в Уряді розробляється програма. Її мета - створити умови для розміщення в таких населених пунктах підприємств, які могли б надати робочі місця для живучих там людей. Він пояснив, що для цього необхідна велика державна підтримка в плані підведення мереж, виділенні площ і так далі. «На першому етапі підготовка повинна бути забезпечена за рахунок державних ресурсів», - вважає Микола Азаров.

На його думку, вирішенню проблеми розвитку депресивних територій сприяє і реалізація інвестиційних проектів, які зараз розробляються місцевими органами влади. Приклад успішної реалізації інвестпроекту в Україні - будівництво заводу з виробництва ядерного палива в селищі Смоліне Кіровоградської області. «Оскільки це був міждержавний проект, то ми включили там пункт, за яким 10% кошторисної вартості заводу повинно бути спрямовано на соціальний розвиток цього населеного пункту. Ось тут мова йде і про школи, лікарні, дороги, житло, але це, ще раз підкреслюю, міждержавний проект. Там же, де мова про залучення приватних інвестицій, необхідний підхід, що враховує інтерес інвестора», - сказав Микола Азаров.

 

версія для друку