українська російська англійська
Равіль Сафіуллін: Головне завдання Держслужби - прозорість та забезпеченість спортсменів на всіх етапах
05.10.2012 | 19:35
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНої СЛУЖБи МОЛОДІ ТА СПОРТУ

5 жовтня відбувся брифінг Голови Державної служби молоді та спорту України Равіля Сафіулліна про підсумки роботи Комісії з перевірки фактів правопорушень, викладених у зверненнях спортсменів-легкоатлетів до Держмолодьспорту.

Виступаючи перед ЗМІ, Равіль Сафіуллін наголосив, що основним завданням Державної служби молоді та спорту України є прозорість і повна забезпеченість спортсменів на всіх етапах. "Кошти, які виділяються для спортсменів  повинні отримуватись ними в повному обсязі" – підкреслив він.

Равіль Сафіуллін нагадав, що 3 вересня в Державній службі молоді та спорту створено Комісію з перевірки ймовірних фактів правопорушень, вчинених посадовими особами штатних збірних команд України. Комісія створена із 7-ми людей, яку очолив Перший заступник Голови Служби Сергій Глущенко.

Після завершення першого проміжного етапу перевірки комісія виявила невідповідність поданої в звітних документах інформації та фактичної. Зокрема, за одним з епізодів згідно з документами було начебто проведено навчально-тренувальний збір з легкої атлетики в місті Кисловодську (Росія), водночас, як підтвердили в Росії, база, звітні документи щодо якої були подані, на час проведення зборів вже була розформована. Тільки по цьому одному збору в Кисловодську є не підтверджені документально видатки на загальну суму 21 000 дол. США. А таких зборів у період з квітня 2011 року по липень 2012 року згідно з документами було проведено дванадцять. Всього надійшло підтвердження фальсифікації звітних фінансових документів на суму 1 млн. 315 тис. грн.

За словами Равіля Сафіулліна,  збори були, але спортсмени були змушені жити в приватному секторі. На виділені гроші, які їм давалися як добові на харчування, вони  знімали також і житло, причому спортсмени були змушені об'єднуватись по троє-четверо, щоб було дешевше знімати квартиру.

Комісія запропонувала передати до правоохоронних органів для відповідного реагування виявлені матеріали, виявлені комісією факти порушень, вчинених тренерами штатних збірних, достроково розірвати контракти, укладені Державною службою молоді та спорту України з працівниками штатної збірної команди України, а саме Валерієм Олександровим – державним тренером, Олександром Апайчевим – головним тренером, старшим тренером Костянтином Степанцовим та начальником команди Русланом Руссу.

На сьогодні Держслужбою уже звільнено  державного тренера штатної збірної команди України з легкої атлетики Валерія Олександрова (першого віце-президента Федерації легкої атлетики України) та Олександра Апайчева - головного тренера (віце-президента Федерації). Старший тренер Костянтин Степанцов на даний час перебуває на лікарняному, тому рішення щодо нього буде ухвалено після ознайомлення з актом Комісії та наданням пояснень. Стосовно начальника команди Руслана Руссу поки Комісією уточняються деякі факти.

Також Равіль Сафіуллін прояснив ситуацію, що склалася на базі «Святошино». За його словами, існує Положення відповідно до якого заявка на проведення учбово-тренувальних зборів подається за 20 днів. Як зазначено у пояснювальній записці начальника команди Руслана Руссу, остаточне рішення про проведення на базі «Святошино» зазначеного заходу було прийнято керівництвом збірної команди перед початком цього заходу, а саме 19 липня. Цього ж дня керівництвом штатної збірної команди України було подано заявку на проведення НТЗ (навчально-тренувальних зборів). Тобто – за 1 день до заїзду команди. Водночас Равіль Сафіуллін повідомив, що для того щоб не зривати НТЗ, кошти в повному обсязі вже 26 липня (через 2 робочих дня ) були виділені готівкою.

Під час брифінгу Равіль Сафіуллін також повідомив, що у серпні цього року до Держмолодьспорту звернулися легкоатлети, зокрема, Ольга Салодуха, Наталія Лупу та Максим Мазурик, стосовно невиплати коштів зазначеним спортсменам безповоротної фінансової допомоги на підготовку до Олімпіади в Лондоні. Ці кошти виділив НОК України через Федерацію легкої атлетики для 17 спортсменів. Жоден атлет гроші від Федерації не отримав. Після цього Держслужба терміново надіслала запити до НОК та ФЛАУ. У відповіді НОКу було сказано, що 31 травня 2012 року, на засіданні Виконкому НОКу, була прийнята постанова, якою було затверджено розподіл фінансової допомоги федераціям з літніх олімпійських видів спорту, для надання матеріальної допомоги спортсменам кандидатам на участь в ХХХ олімпійських іграх в Лондоні у розмірі 9 тис. 500 грн. на кожного. Окрім того, в додатку №2 рішенням Виконкому НОК вказано, що ФЛАУ загалом виділено 161 тис.500 грн. (на 17 спортсменів) з ціллю забезпечення ефективної підготовки до Олімпійських ігор.

Натомість ФЛАУ відповідь на запит Держмолодьспорту  щодо виділення коштів  спортсменам збірних команд з легкої атлетики не надала. Однак в коментарях для ЗМІ керівництво ФЛАУ відхрещується тим, що кошти не були виділені спортсменам вчасно, тому що керівництво Федерації  не знало реквізитів, за якими їх треба виплачувати. Але після заяви спортсменів до Держмолодьспорту кошти були виплачені в повному обсязі буквально десять днів тому.

Голова Служби Равіль Сафіуллін повідомив, що для кожної країни, що бере участь у міжнародних змаганнях, існує певна квота спортсменів та тренерів, яку оплачує Міжнародна Федерація. Оплачується проїзд і проживання з повним пансіоном.

Держслужба звернулася до ФЛАУ з проханням надати інформацію з приводу того, чи здійснювалось Міжнародною федерацією легкої атлетики компенсаційні виплати ФЛАУ за проживання, харчування, проїзд при участі збірної команди України в міжнародних змаганнях.

У відповідь ФЛАУ заявила: "ФЛАУ повідомляє, що питання вашого запиту згідно з законодавством України про валютні операції контролює Національний банк України".

Однак відповідно до договору, підписаного 2004 року між ФЛАУ та (тодішнім) Державним Комітетом України з питань фізичної культури і спорту, в обов’язки ФЛАУ входить подавати у термін, визначений Комітетом, інформацію про Регламент і його зміни, умови Міжнародної спортивної організації щодо участі спортсменів і команд України у міжнародних змаганнях.

 

версія для друку